Søg efter ejendom

Find en anden ejendom via søgefunktionen.

BFE299836ESR461-709114

Asylgade 7, 1 2

5000 Odense C
Odense Odense Bygrunde, 462a (Byzone) Bolig i etageejendom
Satellitbillede med matrikelafgrænsningMatrikel

Bygning

Opførelsesår1927

Areal

Beboelsesareal160 m²

Få alle informationer om Asylgade 7, 1. 2, 5000 Odense C på Resights. Undersøg lejlighedens seneste handelspris, ejendomsvurdering, størrelse, ejerinfo og meget mere.

Lejligheden er placeret på Asylgade 7, 1. 2, 5000 Odense C. Lejligheden er af det offentlige vurderet til 3,78 mio. kr., hvoraf grunden udgør 1,75 mio. kr.

Fakta om Asylgade 7, 1. 2, 5000 Odense C

Ejerlejligheden ligger på Asylgade 7, 1. 2, 5000 Odense C. Lejligheden fordeler sig på 4 værelser og er oplyst til et BBR-areal på 160 m², hvoraf 143 m² er tinglyst.

Egenskaber

Adressens hovedbygning er bygget i 4 plan. Kigger man på ejerlejlighedens køkken-, bade- og toiletfactiliteter, er der eget køkken med afløb, badeværelser i enheden og vandskyllende toilet i enheden. Bygningens ydervægsmateriale er konstrueret af mursten, mens tagmaterialet består af tegl. Lejligheden benyttes hovedsageligt til helårsbeboelse. Ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) for 2023 lyder på 2.987 kr.

Salgs- og vurderingsdata

Ejerlejligheden er af det offentlige vurderet til 3,78 mio. kr., hvoraf grunden udgør 1,75 mio. kr.

Ejerinfo

Lejligheden er officielt ejet af LILLEBÆLT GRUPPEN A/S, der først og fremmest beskæftiger sig med udlejning af erhvervsejendomme, mens BELLING HOLDING ApS er estimeret til at være den reelle ejer. Det vurderes, at den reelle ejer har en ejerandel på 100,000 % og ejer lejligheden igennem ét holdingselskab. Fra den reelle ejer til ejerlejligheden er der et led. Den officielle ejer har i alt 107 ejendomme i porteføljen, som samlet set udgør anlægsaktiver á 152 mio. kr. Firmaets primære kontaktperson er Jens Belling, der også fungerer som direktør. Ser man på den reelle ejer, så har BELLING HOLDING ApS i alt 505 ejendomme i porteføljen.

Ofte stillede spørgsmål

LILLEBÆLT GRUPPEN A/S ejer Asylgade 7, 1. 2, 5000 Odense C.

Den primære bygning blev opført i 1927 på Asylgade 7, 1. 2, 5000 Odense C.

3,78 mio. kr. er vurdering på Asylgade 7, 1. 2, 5000 Odense C.

Prøv gratis

Arbejder du professionelt med faste ejendomme? Find flere informationer om denne og alle andre danske ejendomme på Resights-platformen. Du kan prøve den helt gratis via nedenstående link.

Prøv gratis