Få alle oplysninger om Aksel Møllers Have 20, 4. tv, 2000 Frederiksberg på Resights. Se lejlighedens sidste handelspris, offentlige vurdering, størrelse, ejerinfo og meget mere.
På Aksel Møllers Have 20, 4. tv, 2000 Frederiksberg findes lejligheden. Den 15. marts 2021 fandt den seneste handel sted, da en eller flere privat(e) køber(e) erhvervede sig lejligheden i en almindelig fri handel til en værdi á 4,69 mio. kr. Lejligheden er af det offentlige vurderet til 3,83 mio. kr., hvoraf grunden udgør 2,76 mio. kr.
Fakta om Aksel Møllers Have 20, 4. tv, 2000 Frederiksberg
Ejerlejligheden er beliggende på Aksel Møllers Have 20, 4. tv, 2000 Frederiksberg. Lejligheden fordeler sig på 3 værelser og er oplyst til et BBR-areal på 78 m², hvoraf 68 m² er tinglyst.
Egenskaber
Adressens hovedbygning er bygget i 10 plan. Ser man på ejerlejlighedens køkken-, bade- og toiletfactiliteter, er der eget køkken med afløb, badeværelser i enheden og vandskyllende toilet i enheden. Bygningens ydervægsmateriale er lavet af mursten, mens tagmaterialet består af fibercement uden asbest. Lejligheden anvendes primært til helårsbeboelse. Ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) for 2023 lyder på 2.854 kr.
Salgs- og vurderingsdata
Sidste tinglyste handel er fra d. 15. marts 2021, hvor værdiansættelsen på ejerlejligheden var 4,69 mio. kr. i en almindelig fri handel, hvor både køber(e) og sælger(e) var en eller flere privatperson(er). Det giver en indikativ kvadratmeterpris på 60.192 kr. Ejerlejligheden er af det offentlige vurderet til 3,83 mio. kr., hvoraf grunden udgør 2,76 mio. kr.
Ejerinfo
Ejerlejligheden er ejet af en privat person eller interessentskab.
Ofte stillede spørgsmål
En eller flere privat(e) ejer Aksel Møllers Have 20, 4. tv, 2000 Frederiksberg.
Den primære bygning blev opført i 1946 på Aksel Møllers Have 20, 4. tv, 2000 Frederiksberg.
Prisen var 4,69 mio. kr., da Aksel Møllers Have 20, 4. tv, 2000 Frederiksberg senest blev handlet i 2021.
3,83 mio. kr. er vurdering på Aksel Møllers Have 20, 4. tv, 2000 Frederiksberg.