Resights giver dig alle informationer om lejligheden på Absalonsgade 12, 2., 5000 Odense C. Se lejlighedens seneste salgspris, offentlige vurdering, størrelse, ejerinfo og meget mere.
Lejligheden er lokaliseret på Absalonsgade 12, 2., 5000 Odense C.
Fakta om Absalonsgade 12, 2., 5000 Odense C
Ejerlejligheden ligger på Absalonsgade 12, 2., 5000 Odense C. Lejligheden har 3 værelser og er oplyst til et BBR-areal på 132 m², hvoraf 104 m² er tinglyst.
Egenskaber
Adressens hovedbygning er bygget i 3 plan. Kigger man på ejerlejlighedens køkken-, bade- og toiletfactiliteter, er der eget køkken med afløb, badeværelser i enheden og vandskyllende toilet i enheden. Bygningens ydervægsmateriale er lavet af mursten, mens tagmaterialet består af betontagsten. Lejlighedens hovedsagelige anvendelse er til helårsbeboelse.
Ejerinfo
Lejligheden er officielt ejet af Easyliving ApS, der primært beskæftiger sig med opførelse af bygninger, mens Easyliving Holding ApS er anslået til at være den reelle ejer. Det vurderes, at den reelle ejer har en ejerandel på 100,000 % og ejer lejligheden igennem ét holdingselskab. Fra den reelle ejer til ejerlejligheden er der et led. Den officielle ejer besidder i alt 11 ejendomme i porteføljen, som samlet set udgør anlægsaktiver á 19,9 mio. kr. Firmaets primære kontaktperson er Jesper Lyø, der også fungerer som direktør. Kigger man på den reelle ejer, så har Easyliving Holding ApS i alt 62 ejendomme i porteføljen.
Ofte stillede spørgsmål
Easyliving ApS ejer Absalonsgade 12, 2., 5000 Odense C.
Den primære bygning blev bygget i 2018 på Absalonsgade 12, 2., 5000 Odense C.