kommunerne nedenfor.
A.D. Jørgensens Vej 85,
2000 FrederiksbergResights giver dig alle oplysninger om lejligheden på A.D. Jørgensens Vej 85, 2., 2000 Frederiksberg. Se lejlighedens seneste salgspris, offentlige vurdering, areal, ejerinfo og meget mere.
Lejligheden er lokaliseret på A.D. Jørgensens Vej 85, 2., 2000 Frederiksberg. Lejligheden er af det offentlige vurderet til 4,03 mio. kr., hvoraf grunden udgør 2,5 mio. kr.
Fakta om A.D. Jørgensens Vej 85, 2., 2000 Frederiksberg
Ejerlejligheden ligger på A.D. Jørgensens Vej 85, 2., 2000 Frederiksberg. Lejligheden fordeler sig på 4 værelser og har et BBR-areal på 107 m², mens det tinglyste areal udgør 87 m².
Egenskaber
Adressens hovedbygning er bygget i 3 etager. Bygningens ydervægsmateriale er fremstillet af mursten, mens tagmaterialet består af tegl. Lejlighedens hovedsagelige anvendelse er til helårsbeboelse. I kalenderåret 2023 er ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) 11.254 kr.
Salgs- og vurderingsdata
Ejerlejligheden er af det offentlige vurderet til 4,03 mio. kr., hvoraf grunden udgør 2,5 mio. kr.
Ejerinfo
Lejligheden er officielt ejet af EJENDOMSAKTIESELSKABET PROVSTEBO, der først og fremmest beskæftiger sig med anden udlejning af boliger, mens P+, Pensionskassen for Akademikere er anslået til at være den reelle ejer. Det vurderes, at den reelle ejer har en ejerandel på 100,000 % og ejer lejligheden igennem ét holdingselskab. Fra den reelle ejer til ejerlejligheden er der et led. Den officielle ejer besidder i alt 24 ejendomme i porteføljen, som samlet set udgør anlægsaktiver á 73,4 mio. kr. Firmaets primære kontaktperson er Søren Grusgaard, der også agerer som direktør. Ser man på den reelle ejer, så har P+, Pensionskassen for Akademikere i alt 1.192 ejendomme i porteføljen.
Hvem ejer A.D. Jørgensens Vej 85, 2., 2000 Frederiksberg?
EJENDOMSAKTIESELSKABET PROVSTEBO ejer A.D. Jørgensens Vej 85, 2., 2000 Frederiksberg.
Hvornår blev A.D. Jørgensens Vej 85, 2., 2000 Frederiksberg bygget?
Den primære bygning blev bygget i 1991 på A.D. Jørgensens Vej 85, 2., 2000 Frederiksberg.
Hvad er A.D. Jørgensens Vej 85, 2., 2000 Frederiksberg vurderet til?
4,03 mio. kr. er vurdering på A.D. Jørgensens Vej 85, 2., 2000 Frederiksberg.
Arbejder du professionelt med faste ejendomme? Find flere informationer om denne og alle andre danske ejendomme på Resights-platformen. Du kan prøve den helt gratis via nedenstående link.