kommunerne nedenfor.
Wagnersvej 8
4200 SlagelseFå alle oplysninger om Wagnersvej 8, 4200 Slagelse på Resights. Undersøg ejendommens sidste handelspris, ejendomsvurdering, areal, ejerinfo og meget mere.
På Wagnersvej 8, 4200 Slagelse findes ejendommen. Ejendommen har et bygningsareal á 121 m² og blev konstrueret i 1974 på en 919 m² stor grund. Den sidste handel fandt sted den 3. april 2009, hvor en eller flere privat(e) køber(e) sikrede sig ejendommen i en almindelig fri handel til en værdi á 1,6 mio. kr. Ejendommen er af det offentlige vurderet til 2,3 mio. kr., hvoraf grunden udgør 1,21 mio. kr.
Fakta om Wagnersvej 8, 4200 Slagelse
Villaen er placeret på Wagnersvej 8, 4200 Slagelse og har et samlet bygningsareal á 121 m². Den primære bygning er bygget i 1974 og befinder sig på en 919 m² stor grund. Ejendommen fordeler sig på 4 værelser og har et BBR-areal på 121 m², hvoraf det hele er tinglyst.
Egenskaber
Ejendommens hovedbygning er bygget i ét plan. Der er desuden en udnyttet tagetage, der udgør 0 m². Ser man på villaens køkken-, bade- og toiletfactiliteter, er der eget køkken med afløb, badeværelser i enheden og vandskyllende toilet i enheden. Bygningens ydervægsmateriale er bygget af mursten, mens tagmaterialet består af fibercement herunder asbest. Ejendommens hovedsagelige benyttelse er til helårsbeboelse. I kalenderåret 2023 er ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) 14.305 kr.
Salgs- og vurderingsdata
Seneste tinglyste handel er fra d. 3. april 2009, hvor værdiansættelsen på villaen var 1,6 mio. kr. i en almindelig fri handel, hvor både køber(e) og sælger(e) var en eller flere privatperson(er). Det giver en indikativ kvadratmeterpris på 8.333 kr. Villaen er af det offentlige vurderet til 2,3 mio. kr., hvoraf grunden udgør 1,21 mio. kr.
Ejerinfo
Villaen er ejet af en privat person eller interessentskab.
Hvem ejer Wagnersvej 8, 4200 Slagelse?
En eller flere privat(e) ejer Wagnersvej 8, 4200 Slagelse.
Hvad er BBR-arealet på Wagnersvej 8, 4200 Slagelse?
Enhedens BBR-areal er 121 m² på Wagnersvej 8, 4200 Slagelse.
Hvornår blev Wagnersvej 8, 4200 Slagelse opført?
Den primære bygning blev bygget i 1974 på Wagnersvej 8, 4200 Slagelse.
Hvad er Wagnersvej 8, 4200 Slagelse værd?
Prisen var 1,6 mio. kr., da Wagnersvej 8, 4200 Slagelse senest blev handlet i 2009.
Hvad er Wagnersvej 8, 4200 Slagelse vurderet til?
2,3 mio. kr. er vurdering på Wagnersvej 8, 4200 Slagelse.
Arbejder du professionelt med faste ejendomme? Find flere informationer om denne og alle andre danske ejendomme på Resights-platformen. Du kan prøve den helt gratis via nedenstående link.