kommunerne nedenfor.
Vognmagervej 3
7000 FredericiaResights giver dig alle informationer om ejendommen på Vognmagervej 3, Snoghøj, 7000 Fredericia. Undersøg ejendommens seneste handelspris, offentlige vurdering, størrelse, ejerinfo og meget mere.
Ejendommen er lokaliseret på Vognmagervej 3, Snoghøj, 7000 Fredericia. Ejendommen har et bygningsareal på 2.128 m² og blev konstrueret i 1998 på den 6.384 m² store grund. Ejendommen er af det offentlige vurderet til 6,7 mio. kr., hvoraf grunden udgør 1,02 mio. kr.
Fakta om Vognmagervej 3, Snoghøj, 7000 Fredericia
Industriejendommen er beliggende på Vognmagervej 3, Snoghøj, 7000 Fredericia og består af tre bygninger med et samlet bygningsareal på 2.128 m² fordelt på tre erhvervsenheder. Hovedbygningen er opført i 1998 og er beliggende på en 6.384 m² stor grund.
Egenskaber
Ejendommens hovedbygning er bygget i ét plan. Bygningens ydervægsmateriale er fremstillet af metal, mens tagmaterialet består af metal. Ejendommens primære anvendelse er til industri. Ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) for 2023 lyder på 42.648 kr.
Salgs- og vurderingsdata
Industriejendommen er af det offentlige vurderet til 6,7 mio. kr., hvoraf grunden udgør 1,02 mio. kr.
Ejerinfo
Ejendommen er officielt ejet af JMP A/S, der fortrinsvist beskæftiger sig med udlejning af erhvervsejendomme, mens Kurt Vindeløv Jensen er anslået til at være den reelle ejer. Det vurderes, at den reelle ejer har en ejerandel på 100,000 % og ejer ejendommen igennem et holdingselskab. Fra den reelle ejer til industriejendommen er der tre led. Den officielle ejer har i alt fire ejendomme i porteføljen, som samlet set danner anlægsaktiver á 8,12 mio. kr. Firmaets primære kontaktperson er Kurt Vindeløv Jensen, der også opererer som direktør. Ser man på den reelle ejer, så har Kurt Vindeløv Jensen i alt 26 ejendomme i porteføljen.
Hvem ejer Vognmagervej 3, Snoghøj, 7000 Fredericia?
JMP A/S ejer Vognmagervej 3, Snoghøj, 7000 Fredericia.
Hvad er BBR-arealet på Vognmagervej 3, Snoghøj, 7000 Fredericia?
Ejendommens BBR-areal er 2.128 m² på Vognmagervej 3, Snoghøj, 7000 Fredericia.
Hvornår blev Vognmagervej 3, Snoghøj, 7000 Fredericia bygget?
Den primære bygning blev bygget i 1998 på Vognmagervej 3, Snoghøj, 7000 Fredericia.
Hvad er Vognmagervej 3, Snoghøj, 7000 Fredericia vurderet til?
6,7 mio. kr. er vurdering på Vognmagervej 3, Snoghøj, 7000 Fredericia.
Arbejder du professionelt med faste ejendomme? Find flere informationer om denne og alle andre danske ejendomme på Resights-platformen. Du kan prøve den helt gratis via nedenstående link.