Søg efter ejendom

Find en anden ejendom via søgefunktionen.

BFE2258014ESR250-020539

Vibevej 7

3550 Slangerup
Frederikssund Slangerup By, Slangerup, 6dd (Byzone) Fritliggende enfamiliehus
Satellitbillede med matrikelafgrænsningMatrikel

Bygning

Opførelsesår1965
Bebyggelsesprocent25%

Areal

Grundareal656 m²
Bygningsareal102 m²
Beboelsesareal162 m²
Areal af udnyttet tagetage60 m²

Ved hjælp af Resights kan du få alle informationer om ejendommen på Vibevej 7, 3550 Slangerup. Se ejendommens sidste salgspris, offentlige vurdering, størrelse, ejerinfo og meget mere.

Ejendommen ligger på Vibevej 7, 3550 Slangerup. Ejendommen har et bygningsareal på 102 m² og blev opført i 1965 på en 656 m² stor grund. Den 15. februar 2026 fandt den seneste handel sted, da en eller flere privat(e) køber(e) erhvervede sig ejendommen i en almindelig fri handel til en værdi á 3 mio. kr. Ejendommen er af det offentlige vurderet til 2,88 mio. kr., hvoraf grunden udgør 1,63 mio. kr.

Fakta om Vibevej 7, 3550 Slangerup

Villaen er beliggende på Vibevej 7, 3550 Slangerup og har et samlet bygningsareal på 102 m². Den primære bygning, der er opført i 1965, blev senest istandsat i 1980 og er beliggende på en 656 m² stor grund. Ejendommen fordeler sig på 6 værelser og har et BBR-areal på 162 m², hvoraf det hele er tinglyst.

Egenskaber

Ejendommens primære bygning er bygget i ét plan. Der er derudover en udnyttet tagetage, der består af 60 m². I forhold til villaens køkken-, bade- og toiletfactiliteter, er der eget køkken med afløb, badeværelser i enheden og vandskyllende toilet i enheden. Bygningens ydervægsmateriale er fremstillet af mursten, mens tagmaterialet består af fibercement uden asbest. Hovedbygningen blev senest i 2025 tildelt et energimærke D. Den primære anvendelse af ejendommen er til helårsbeboelse. Ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) for 2023 lyder på 22.825 kr.

Salgs- og vurderingsdata

Seneste tinglyste handel er fra d. 15. februar 2026, hvor værdiansættelsen på villaen var 3 mio. kr. i en almindelig fri handel, hvor både køber(e) og sælger(e) var en eller flere privatperson(er). Det giver en indikativ kvadratmeterpris på 18.518 kr. Villaen er af det offentlige vurderet til 2,88 mio. kr., hvoraf grunden udgør 1,63 mio. kr.

Ejerinfo

Villaen er ejet af en privat person eller interessentskab.

Ofte stillede spørgsmål

En eller flere privat(e) ejer Vibevej 7, 3550 Slangerup.

Enhedens BBR-areal er 162 m² på Vibevej 7, 3550 Slangerup.

Den primære bygning blev opført i 1965 på Vibevej 7, 3550 Slangerup.

Prisen var 3 mio. kr., da Vibevej 7, 3550 Slangerup senest blev handlet i 2026.

2,88 mio. kr. er vurdering på Vibevej 7, 3550 Slangerup.

Prøv gratis

Arbejder du professionelt med faste ejendomme? Find flere informationer om denne og alle andre danske ejendomme på Resights-platformen. Du kan prøve den helt gratis via nedenstående link.

Prøv gratis