kommunerne nedenfor.
Vestre Engvej 3
5400 BogenseResights giver dig alle oplysninger om ejendommen på Vestre Engvej 3, 5400 Bogense. Undersøg ejendommens seneste handelspris, ejendomsvurdering, areal, ejerinfo og meget mere.
På Vestre Engvej 3, 5400 Bogense kan du finde ejendommen. I 1986 blev ejendommen konstrueret med et bygningsareal på 199 m² på en 1.066 m² stor grund. Den seneste handel fandt sted den 16. april 2004, hvor KRESTON JC STATSAUTORISERET REVISIONSANPARTSSELSKAB sikrede sig ejendommen i en almindelig fri handel til en værdi á 1,42 mio. kr. Ejendommen er af det offentlige vurderet til 1,9 mio. kr., hvoraf grunden udgør 127.900 kr.
Fakta om Vestre Engvej 3, 5400 Bogense
Industriejendommen er placeret på Vestre Engvej 3, 5400 Bogense og består af én bygning på 199 m² fordelt på én erhvervsenhed. Hovedbygningen er bygget i 1986 og ligger på en 1.066 m² stor grund.
Egenskaber
Ejendommen er bygget i ét plan. Der er desuden en kælder, der er 100 m². Bygningens ydervægsmateriale er fremstillet af mursten, mens tagmaterialet består af tegl. Den primære anvendelse af ejendommen er til handel og/eller kontor. Ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) for 2023 lyder på 3.834 kr.
Salgs- og vurderingsdata
Prisen var 1,42 mio. kr. ved seneste tinglyste transaktion d. 16. april 2004. Det giver en kvadratmeterpris på 7.135 kr. Industriejendommen er af det offentlige vurderet til 1,9 mio. kr., hvoraf grunden udgør 127.900 kr.
Ejerinfo
Ejendommen er officielt ejet af KRESTON JC STATSAUTORISERET REVISIONSANPARTSSELSKAB, der fortrinsvist beskæftiger sig med bogføring og revision; skatterådgivning, mens Jan Godtfred Christiansen er anslået til at være den reelle ejer. Det vurderes, at den reelle ejer har en ejerandel på 100,000 % og ejer ejendommen igennem et holdingselskab. Fra den reelle ejer til industriejendommen er der to led. Den officielle ejer har i alt én ejendom i porteføljen, som samlet set danner anlægsaktiver á 1,48 mio. kr. Firmaets primære kontaktperson er Jan Godtfred Christiansen, der agerer som direktør. Kigger man på den reelle ejer, så har Jan Godtfred Christiansen i alt fire ejendomme i porteføljen.
Hvem ejer Vestre Engvej 3, 5400 Bogense?
KRESTON JC STATSAUTORISERET REVISIONSANPARTSSELSKAB ejer Vestre Engvej 3, 5400 Bogense.
Hvad er BBR-arealet på Vestre Engvej 3, 5400 Bogense?
Ejendommens BBR-areal er 199 m² på Vestre Engvej 3, 5400 Bogense.
Hvornår blev Vestre Engvej 3, 5400 Bogense opført?
Den primære bygning blev bygget i 1986 på Vestre Engvej 3, 5400 Bogense.
Hvad er Vestre Engvej 3, 5400 Bogense værd?
Prisen var 1,42 mio. kr., da Vestre Engvej 3, 5400 Bogense senest blev handlet i 2004.
Hvad er Vestre Engvej 3, 5400 Bogense vurderet til?
1,9 mio. kr. er vurdering på Vestre Engvej 3, 5400 Bogense.
Arbejder du professionelt med faste ejendomme? Find flere informationer om denne og alle andre danske ejendomme på Resights-platformen. Du kan prøve den helt gratis via nedenstående link.