Resights giver dig alle oplysninger om lejligheden på Vestergade 35A, st., 6040 Egtved. Se lejlighedens seneste salgspris, offentlige vurdering, areal, ejerinfo og meget mere.
På Vestergade 35A, st., 6040 Egtved ligger lejligheden. Den seneste transaktion fandt sted den 1. september 2020, hvor Good Living Boligudlejning ApS erhvervede sig lejligheden i en almindelig fri handel til en værdi á 1 mio. kr. Lejligheden er af det offentlige vurderet til 1,25 mio. kr., hvoraf grunden udgør 203.000 kr.
Fakta om Vestergade 35A, st., 6040 Egtved
Ejerlejligheden ligger på Vestergade 35A, st., 6040 Egtved. Lejligheden fordeler sig på 7 værelser og har et BBR-areal på 192 m², hvoraf det hele er tinglyst.
Egenskaber
Lejlighedens hovedbygning er bygget i ét plan. Bygningens ydervægsmateriale er fremstillet af mursten, mens tagmaterialet består af tagpap med stor hældning. Lejligheden anvendes primært til helårsbeboelse. I kalenderåret 2023 er ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) 5.933 kr.
Salgs- og vurderingsdata
Seneste tinglyste handel er fra d. 1. september 2020, hvor værdiansættelsen af lejligheden var 1 mio. kr. i en almindelig fri handel, hvor Good Living Boligudlejning ApS købte lejligheden af ESBEN HOLDING ApS. Det giver en kvadratmeterpris på 5.208 kr. Ejerlejligheden er af det offentlige vurderet til 1,25 mio. kr., hvoraf grunden udgør 203.000 kr.
Ejerinfo
Lejligheden er officielt ejet af Good Living Boligudlejning ApS, der først og fremmest beskæftiger sig med anden udlejning af boliger, mens Mona Rossau Adsersen er estimeret til at være den reelle ejer. Det vurderes, at den reelle ejer har en ejerandel på 26,000 % og ejer lejligheden igennem ét holdingselskab. Fra den reelle ejer til ejerlejligheden er der et led. Den officielle ejer besidder i alt syv ejendomme i porteføljen, som samlet set danner anlægsaktiver á 22,7 mio. kr. Firmaets primære kontaktperson er Sebastian Lundum Hansen, der også fungerer som direktør. Kigger man på den reelle ejer, så har Mona Rossau Adsersen i alt ni ejendomme i porteføljen.
Ofte stillede spørgsmål
Good Living Boligudlejning ApS ejer Vestergade 35A, st., 6040 Egtved.
Den primære bygning blev opført i 1932 på Vestergade 35A, st., 6040 Egtved.
Prisen var 1 mio. kr., da Vestergade 35A, st., 6040 Egtved senest blev handlet i 2020.
1,25 mio. kr. er vurdering på Vestergade 35A, st., 6040 Egtved.