Søg efter ejendom

Find en anden ejendom via søgefunktionen.

BFE100810856

Vennemosevej 4

6270 Tønder
Tønder Abild Ejerlav, Abild, 790 (Landzone)
Satellitbillede med matrikelafgrænsningMatrikel

Areal

Grundareal348.295 m²

Gennem Resights kan du få alle oplysninger om grunden på Vennemosevej 4, Abild, 6270 Tønder. Se grundens seneste salgspris, ejendomsvurdering, størrelse, ejerinfo og meget mere.

På Vennemosevej 4, Abild, 6270 Tønder ligger grunden. Den 8. juni 2025 fandt den seneste handel sted, da SISEI ApS erhvervede sig grunden i en interessesammenfald til en værdi á 26,4 mio. kr.

Fakta om Vennemosevej 4, Abild, 6270 Tønder

Grunden er placeret på Vennemosevej 4, Abild, 6270 Tønder.

Egenskaber

Grundens primære benyttelse er "ikke angivet".

Salgs- og vurderingsdata

Seneste tinglyste handel er fra d. 8. juni 2025, hvor værdiansættelsen var 26,4 mio. kr. i en interessesammenfald, hvor SISEI ApS købte grunden af en eller flere privatperson(er). Det giver en kvadratmeterpris på 23.659 kr.

Ejerinfo

Grunden er officielt ejet af SISEI ApS, der først og fremmest beskæftiger sig med dyrkning af korn (undtagen ris), bælgfrugter og olieholdige frø, mens Simon Seidelin er anslået til at være den reelle ejer. Det vurderes, at den reelle ejer har en ejerandel på 100,000 % og ejer grunden igennem et holdingselskab. Fra den reelle ejer til grunden er der to led. Den officielle ejer har i alt fire ejendomme i porteføljen, som samlet set danner anlægsaktiver á 26,5 mio. kr. Firmaets primære kontaktperson er Simon Seidelin, der også agerer som direktør.

Ofte stillede spørgsmål

SISEI ApS ejer Vennemosevej 4, Abild, 6270 Tønder.

Grundarealet er 348.295 m² på Vennemosevej 4, Abild, 6270 Tønder.

Prisen var 26,4 mio. kr., da Vennemosevej 4, Abild, 6270 Tønder senest blev handlet i 2025.

Prøv gratis

Arbejder du professionelt med faste ejendomme? Find flere informationer om denne og alle andre danske ejendomme på Resights-platformen. Du kan prøve den helt gratis via nedenstående link.

Prøv gratis