Søg efter ejendom

Find en anden ejendom via søgefunktionen.

BFE100154672ESR101-037359

Ved Stigbordene 43, 4 tv

2450 København SV
København Kongens Enghave, København, 430 (Byzone) Bolig i etageejendom
Satellitbillede med matrikelafgrænsningMatrikel

Bygning

Opførelsesår2016

Areal

Beboelsesareal125 m²

Resights giver dig alle oplysninger om lejligheden på Ved Stigbordene 43, 4. tv, 2450 København SV. Se lejlighedens sidste salgspris, offentlige vurdering, areal, ejerinfo og meget mere.

Lejligheden ligger på Ved Stigbordene 43, 4. tv, 2450 København SV. Lejligheden er af det offentlige vurderet til 5,69 mio. kr., hvoraf grunden udgør 2,84 mio. kr.

Fakta om Ved Stigbordene 43, 4. tv, 2450 København SV

Ejerlejligheden er placeret på Ved Stigbordene 43, 4. tv, 2450 København SV. Lejligheden fordeler sig på 3 værelser og er oplyst til et BBR-areal på 125 m², hvoraf 116 m² er tinglyst.

Egenskaber

Adressens hovedbygning er bygget i 7 plan. I forhold til ejerlejlighedens køkken-, bade- og toiletfactiliteter, er der eget køkken med afløb, badeværelser i enheden og vandskyllende toilet i enheden. Bygningens ydervægsmateriale er konstrueret af mursten, mens tagmaterialet består af tagpap med stor hældning. Lejligheden benyttes primært til helårsbeboelse. Ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) for 2023 lyder på 13.831 kr.

Salgs- og vurderingsdata

Ejerlejligheden er af det offentlige vurderet til 5,69 mio. kr., hvoraf grunden udgør 2,84 mio. kr.

Ejerinfo

Lejligheden er officielt ejet af DANICA EJENDOMME P/S, der først og fremmest beskæftiger sig med udlejning af erhvervsejendomme, mens DANSKE BANK A/S er anslået til at være den reelle ejer. Det vurderes, at den reelle ejer har en ejerandel på 100,000 % og ejer lejligheden igennem et holdingselskab. Fra den reelle ejer til ejerlejligheden er der to led. Den officielle ejer besidder i alt 905 ejendomme i porteføljen, som samlet set udgør anlægsaktiver á 35,08 mia. kr. Firmaets primære kontaktperson er Michael Nielsen, der også agerer som direktør. Kigger man på den reelle ejer, så har DANSKE BANK A/S i alt 1.093 ejendomme i porteføljen.

Ofte stillede spørgsmål

DANICA EJENDOMME P/S ejer Ved Stigbordene 43, 4. tv, 2450 København SV.

Den primære bygning blev bygget i 2016 på Ved Stigbordene 43, 4. tv, 2450 København SV.

5,69 mio. kr. er vurdering på Ved Stigbordene 43, 4. tv, 2450 København SV.

Prøv gratis

Arbejder du professionelt med faste ejendomme? Find flere informationer om denne og alle andre danske ejendomme på Resights-platformen. Du kan prøve den helt gratis via nedenstående link.

Prøv gratis