Søg efter ejendom

Find en anden ejendom via søgefunktionen.

BFE700046ESR101-007267

Ved Slusen 34

2300 København S
København Eksercerpladsen, København, 390 (Byzone) Værksted
Satellitbillede med matrikelafgrænsningMatrikel

Bygning

Opførelsesår2017

Areal

Bygningsareal535 m²

Resights giver dig alle informationer om ejendommen på Ved Slusen 34, 2300 København S. Se ejendommens sidste salgspris, ejendomsvurdering, størrelse, ejerinfo og meget mere.

Ejendommen er placeret på Ved Slusen 34, 2300 København S.

Fakta om Ved Slusen 34, 2300 København S

Industriejendommen er placeret på Ved Slusen 34, 2300 København S.

Egenskaber

Adressens primære bygning er bygget i 2 etager. Bygningens ydervægsmateriale er konstrueret af træ, mens tagmaterialet består af metal. Ejendommen anvendes hovedsageligt til industri. I kalenderåret 2023 er ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) 40.180 kr.

Salgs- og vurderingsdata

Industriejendommen er af det offentlige vurderet til 4,15 mio. kr.

Ejerinfo

Ejendommen er officielt ejet af Slusens Bådbyggeri ApS, der primært beskæftiger sig med udlejning af erhvervsejendomme, mens Krohns Holding ApS er estimeret til at være den reelle ejer. Det vurderes, at den reelle ejer har en ejerandel i intervallet 50,000 %-67,000 % og ejer ejendommen igennem ét holdingselskab. Den officielle ejer har i alt fire ejendomme i porteføljen, som samlet set danner anlægsaktiver á 2,72 mio. kr. Firmaets primære kontaktperson er Nilas Tøgern Krohn, der også fungerer som direktør.

Ofte stillede spørgsmål

Slusens Bådbyggeri ApS ejer Ved Slusen 34, 2300 København S.

Den primære bygning blev opført i 2017 på Ved Slusen 34, 2300 København S.

4,15 mio. kr. er vurdering på Ved Slusen 34, 2300 København S.

Prøv gratis

Arbejder du professionelt med faste ejendomme? Find flere informationer om denne og alle andre danske ejendomme på Resights-platformen. Du kan prøve den helt gratis via nedenstående link.

Prøv gratis