Få alle oplysninger om Ved Lunden 8, 4300 Holbæk på Resights. Undersøg ejendommens seneste salgspris, offentlige vurdering, størrelse, ejerinfo og meget mere.
Ejendommen ligger på Ved Lunden 8, 4300 Holbæk. I 1969 blev ejendommen konstrueret og har i dag et bygningsareal á 164 m² på en 1.552 m² stor grund. Den 26. april 2024 fandt den seneste handel sted, da en eller flere privat(e) køber(e) erhvervede sig ejendommen i en almindelig fri handel til en værdi á 3,4 mio. kr. Ejendommen er af det offentlige vurderet til 2,8 mio. kr., hvoraf grunden udgør 1,5 mio. kr.
Fakta om Ved Lunden 8, 4300 Holbæk
Villaen har et samlet bygningsareal på 164 m² og ligger placeret på Ved Lunden 8, 4300 Holbæk. Den primære bygning er opført i 1969 og er lokaliseret på en 1.552 m² stor grund. Ejendommen har 5 værelser og har et BBR-areal på 164 m², hvoraf det hele er tinglyst.
Egenskaber
Ejendommens hovedbygning er bygget i ét plan. I forhold til villaens køkken-, bade- og toiletfactiliteter, er der eget køkken med afløb, badeværelser i enheden og vandskyllende toilet i enheden. Bygningens ydervægsmateriale er konstrueret af mursten, mens tagmaterialet består af tegl. Den primære bygning blev senest i 2024 tildelt et energimærke E. Ejendommen anvendes hovedsageligt til helårsbeboelse. Ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) for 2023 lyder på 21.813 kr.
Salgs- og vurderingsdata
Sidste tinglyste handel er fra d. 26. april 2024, hvor værdiansættelsen på villaen var 3,4 mio. kr. i en almindelig fri handel, hvor både køber(e) og sælger(e) var en eller flere privatperson(er). Det giver en indikativ kvadratmeterpris på 20.731 kr. Villaen er af det offentlige vurderet til 2,8 mio. kr., hvoraf grunden udgør 1,5 mio. kr.
Ejerinfo
Villaen er ejet af en privat person eller interessentskab.
Ofte stillede spørgsmål
En eller flere privat(e) ejer Ved Lunden 8, 4300 Holbæk.
Enhedens BBR-areal er 164 m² på Ved Lunden 8, 4300 Holbæk.
Den primære bygning blev bygget i 1969 på Ved Lunden 8, 4300 Holbæk.
Prisen var 3,4 mio. kr., da Ved Lunden 8, 4300 Holbæk senest blev handlet i 2024.
2,8 mio. kr. er vurdering på Ved Lunden 8, 4300 Holbæk.