Søg efter ejendom
Find en specifik ejendom via søgefunktionen, eller brug
kommunerne nedenfor.
BFE: 709592
ESR: 151117449

Ved Højen 10

2750 Ballerup
Ballerup Kommune: Ågerup By, Pederstrup, 4a (Landzone)
Bygning på fremmed grund: Kolonihavehus
Satellitbillede af ejendommen på Ved Højen 10, 2750 Ballerup

Ved hjælp af Resights kan du få alle informationer om ejendommen på Ved Højen 10, Stuvehøjgård, 2750 Ballerup. Se ejendommens sidste handelspris, offentlige vurdering, størrelse, ejerinfo og meget mere.

Ejendommen er lokaliseret på Ved Højen 10, Stuvehøjgård, 2750 Ballerup.

Fakta om Ved Højen 10, Stuvehøjgård, 2750 Ballerup

Fritidsejendommen har et samlet bygningsareal á 36 m² og ligger på Ved Højen 10, Stuvehøjgård, 2750 Ballerup. Ejendommen fordeler sig på 2 værelser og har et BBR-areal på 36 m², hvoraf det hele er tinglyst.

Egenskaber

Ejendommen er bygget i ét plan. Ser man på fritidsejendommens køkken-, bade- og toiletfactiliteter, er der ingen fast kogeinstallation, badeværelser i enheden og intet vandskyllende toilet. Bygningens ydervægsmateriale er bygget af træ, mens tagmaterialet består af "andet materiale". Den primære anvendelse af ejendommen er til fritidsformål (kolonihave). Ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) for 2023 lyder på 0 kr.

Ejerinfo

Fritidsejendommen er ejet af en privat person eller interessentskab.

Hvem ejer Ved Højen 10, Stuvehøjgård, 2750 Ballerup?

En eller flere privat(e) ejer Ved Højen 10, Stuvehøjgård, 2750 Ballerup.

Hvornår blev Ved Højen 10, Stuvehøjgård, 2750 Ballerup bygget?

Den primære bygning blev opført i 1973 på Ved Højen 10, Stuvehøjgård, 2750 Ballerup.

Opførselsår
1973
Bebyggelsesprocent
-
Bygningsareal (2 bygninger)
36 m²
Beboelsesareal (1 enhed)
36 m²
Erhvervsareal (0 enheder)
0 m²

Arbejder du professionelt med faste ejendomme? Find flere informationer om denne og alle andre danske ejendomme på Resights-platformen. Du kan prøve den helt gratis via nedenstående link.

Prøv gratis
Har du brug for flere informationer?