kommunerne nedenfor.
Ved Havnen 4
4780 StegeResights giver dig alle oplysninger om lejligheden på Ved Havnen 4, 4780 Stege. Se lejlighedens seneste salgspris, ejendomsvurdering, areal, ejerinfo og meget mere.
Lejligheden ligger på Ved Havnen 4, 4780 Stege. Den seneste handel fandt sted den 2. juni 2021, hvor Ejendomsselskabet C & J ApS erhvervede sig lejligheden i en almindelig fri handel til en værdi á 1,75 mio. kr. Lejligheden er af det offentlige vurderet til 969.000 kr., hvoraf grunden udgør 143.000 kr.
Fakta om Ved Havnen 4, 4780 Stege
Ejerlejligheden er placeret på Ved Havnen 4, 4780 Stege. Lejligheden fordeler sig på 4 værelser og har et BBR-areal på 105 m², hvoraf det hele er tinglyst.
Egenskaber
Lejlighedens hovedbygning er bygget i ét plan. Ser man på ejerlejlighedens køkken-, bade- og toiletfactiliteter, er der eget køkken med afløb, badeværelser i enheden og vandskyllende toilet i enheden. Bygningens ydervægsmateriale er fremstillet af mursten, mens tagmaterialet består af fibercement herunder asbest. Lejlighedens hovedsagelige benyttelse er til helårsbeboelse. I kalenderåret 2023 er ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) 1.816 kr.
Salgs- og vurderingsdata
Sidste tinglyste handel er fra d. 2. juni 2021, hvor værdiansættelsen af lejligheden var 1,75 mio. kr. i en almindelig fri handel, hvor Ejendomsselskabet C & J ApS købte lejligheden af ESTATE INVEST A/S. Det giver en kvadratmeterpris på 7.478 kr. Ejerlejligheden er af det offentlige vurderet til 969.000 kr., hvoraf grunden udgør 143.000 kr.
Ejerinfo
Lejligheden er officielt ejet af Ejendomsselskabet C & J ApS, der først og fremmest beskæftiger sig med køb og salg af egen fast ejendom, mens Jakob Møller Jensen er anslået til at være den reelle ejer. Det vurderes, at den reelle ejer har en ejerandel på 50,000 % og ejer lejligheden igennem et holdingselskab. Fra den reelle ejer til ejerlejligheden er der to led. Den officielle ejer har i alt seks ejendomme i porteføljen. Firmaets primære kontaktperson er Christian Petersen, der også agerer som direktør. Ser man på den reelle ejer, så har Jakob Møller Jensen i alt 26 ejendomme i porteføljen.
Hvem ejer Ved Havnen 4, 4780 Stege?
Ejendomsselskabet C & J ApS ejer Ved Havnen 4, 4780 Stege.
Hvornår blev Ved Havnen 4, 4780 Stege opført?
Den primære bygning blev bygget i 1875 på Ved Havnen 4, 4780 Stege.
Hvad er Ved Havnen 4, 4780 Stege værd?
Prisen var 1,75 mio. kr., da Ved Havnen 4, 4780 Stege senest blev handlet i 2021.
Hvad er Ved Havnen 4, 4780 Stege vurderet til?
969.000 kr. er vurdering på Ved Havnen 4, 4780 Stege.
Arbejder du professionelt med faste ejendomme? Find flere informationer om denne og alle andre danske ejendomme på Resights-platformen. Du kan prøve den helt gratis via nedenstående link.