Resights giver dig alle informationer om ejendommen på Ved Fjorden 2C, st. 9, 7600 Struer. Se ejendommens sidste salgspris, offentlige vurdering, areal, ejerinfo og meget mere.
På Ved Fjorden 2C, st. 9, 7600 Struer finder du ejendommen. Ejendommen er af det offentlige vurderet til 57.000 kr.
Fakta om Ved Fjorden 2C, st. 9, 7600 Struer
Enheden er beliggende på Ved Fjorden 2C, st. 9, 7600 Struer.
Egenskaber
Ejendommen er bygget i ét plan. Bygningens ydervægsmateriale er fremstillet af træ, mens tagmaterialet består af tagpap med stor hældning. Ejendommen anvendes hovedsageligt til transport. I kalenderåret 2023 er ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) 0 kr.
Salgs- og vurderingsdata
Industriejendommen er af det offentlige vurderet til 57.000 kr.
Ejerinfo
Ejendommen er officielt ejet af VED FJORDEN 2 A/S, der hovedsageligt beskæftiger sig med udlejning af erhvervsejendomme, mens EJENDOMSSELSKABET NYHOLMVEJ. HOLSTEBRO ApS er estimeret til at være den reelle ejer. Det vurderes, at den reelle ejer har en ejerandel på 100,000 % og ejer ejendommen igennem ét holdingselskab. Fra den reelle ejer til industriejendommen er der et led. Den officielle ejer besidder i alt 21 ejendomme i porteføljen, som samlet set udgør anlægsaktiver á 51,8 mio. kr. Firmaets primære kontaktperson er Hans Christian Krogh, der også agerer som administrerende direktør. Kigger man på den reelle ejer, så har EJENDOMSSELSKABET NYHOLMVEJ. HOLSTEBRO ApS i alt 23 ejendomme i porteføljen.
Ofte stillede spørgsmål
VED FJORDEN 2 A/S ejer Ved Fjorden 2C, st. 9, 7600 Struer.
Den primære bygning blev opført i 2014 på Ved Fjorden 2C, st. 9, 7600 Struer.
57.000 kr. er vurdering på Ved Fjorden 2C, st. 9, 7600 Struer.