kommunerne nedenfor.
Ved Bølgen 1,
7100 VejleResights giver dig alle oplysninger om lejligheden på Ved Bølgen 1, 8., 7100 Vejle. Undersøg lejlighedens seneste handelspris, ejendomsvurdering, størrelse, ejerinfo og meget mere.
Lejligheden ligger på Ved Bølgen 1, 8., 7100 Vejle. Lejligheden er af det offentlige vurderet til 12,5 mio. kr., hvoraf grunden udgør 5,85 mio. kr.
Fakta om Ved Bølgen 1, 8., 7100 Vejle
Ejerlejligheden er placeret på Ved Bølgen 1, 8., 7100 Vejle. Lejligheden fordeler sig på 5 værelser og har et BBR-areal på 256 m², mens det tinglyste areal udgør 239 m².
Egenskaber
Adressens primære bygning er bygget i 9 etager. Ser man på ejerlejlighedens køkken-, bade- og toiletfactiliteter, er der eget køkken med afløb, badeværelser i enheden og vandskyllende toilet i enheden. Bygningens ydervægsmateriale er lavet af "andet materiale" mens tagmaterialet består af "andet materiale". Lejlighedens hovedsagelige benyttelse er til helårsbeboelse. I 2023 er ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) 27.475 kr.
Salgs- og vurderingsdata
Ejerlejligheden er af det offentlige vurderet til 12,5 mio. kr., hvoraf grunden udgør 5,85 mio. kr.
Ejerinfo
Lejligheden er officielt ejet af EJENDOMSSELSKABET BERTEL NIELSEN A/S, der hovedsageligt beskæftiger sig med administration af fast ejendom på kontraktbasis, mens Bach Gruppen Holding A/S er anslået til at være den reelle ejer. Det vurderes, at den reelle ejer har en ejerandel i intervallet 50,000 %-57,000 % og ejer lejligheden igennem et holdingselskab. Fra den reelle ejer til ejerlejligheden er der tre led. Den officielle ejer har i alt 60 ejendomme i porteføljen, som samlet set danner anlægsaktiver á 629 mio. kr. Firmaets primære kontaktperson er Bertel Dybdal Nielsen, der også fungerer som direktør. Ser man på den reelle ejer, så har Bach Gruppen Holding A/S i alt 1.005 ejendomme i porteføljen.
Hvem ejer Ved Bølgen 1, 8., 7100 Vejle?
EJENDOMSSELSKABET BERTEL NIELSEN A/S ejer Ved Bølgen 1, 8., 7100 Vejle.
Hvornår blev Ved Bølgen 1, 8., 7100 Vejle opført?
Den primære bygning blev bygget i 2018 på Ved Bølgen 1, 8., 7100 Vejle.
Hvad er Ved Bølgen 1, 8., 7100 Vejle vurderet til?
12,5 mio. kr. er vurdering på Ved Bølgen 1, 8., 7100 Vejle.
Arbejder du professionelt med faste ejendomme? Find flere informationer om denne og alle andre danske ejendomme på Resights-platformen. Du kan prøve den helt gratis via nedenstående link.