kommunerne nedenfor.
Ved Åen 5
6270 TønderResights giver dig alle oplysninger om grunden på Ved Åen 5, Møgeltønder, 6270 Tønder. Undersøg grundens sidste handelspris, offentlige vurdering, størrelse, ejerinfo og meget mere.
På Ved Åen 5, Møgeltønder, 6270 Tønder finder du grunden. Grunden er et samlet areal på 1,08 mio. m². Den seneste transaktion fandt sted den 8. april 2005, hvor en eller flere privat(e) køber(e) erhvervede sig grunden i en almindelig fri handel til en værdi á 7 mio. kr. Grunden er af det offentlige vurderet til 15,6 mio. kr., hvoraf grunden udgør 4,99 mio. kr.
Fakta om Ved Åen 5, Møgeltønder, 6270 Tønder
Industrigrunden er placeret på Ved Åen 5, Møgeltønder, 6270 Tønder og består af fem bygninger med et samlet bygningsareal på 2.523 m² fordelt på en beboelsesenhed og tre erhvervsenheder. Grunden udgør 1,08 mio. m² spredt på 12 jordstykker.
Egenskaber
Den primære bygning er bygget i ét plan. Bygningens ydervægsmateriale er bygget af mursten, mens tagmaterialet består af tegl. Grundens hovedsagelige anvendelse er til helårsbeboelse. I kalenderåret 2023 er ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) 32.318 kr.
Salgs- og vurderingsdata
Seneste tinglyste handel er fra d. 8. april 2005, hvor værdiansættelsen på industrigrunden var 7 mio. kr. i en almindelig fri handel, hvor både køber(e) og sælger(e) var en eller flere privatperson(er). Det giver en indikativ kvadratmeterpris på 2.716 kr. Industrigrunden er af det offentlige vurderet til 15,6 mio. kr., hvoraf grunden udgør 4,99 mio. kr.
Ejerinfo
Industrigrunden er ejet af en privat person eller interessentskab.
Hvem ejer Ved Åen 5, Møgeltønder, 6270 Tønder?
En eller flere privat(e) ejer Ved Åen 5, Møgeltønder, 6270 Tønder.
Hvor stor er Ved Åen 5, Møgeltønder, 6270 Tønder?
Grundarealet er 1,08 mio. m² på Ved Åen 5, Møgeltønder, 6270 Tønder.
Hvornår blev Ved Åen 5, Møgeltønder, 6270 Tønder opført?
Den primære bygning blev bygget i 1943 på Ved Åen 5, Møgeltønder, 6270 Tønder.
Hvad er prisen på Ved Åen 5, Møgeltønder, 6270 Tønder?
Prisen var 7 mio. kr., da Ved Åen 5, Møgeltønder, 6270 Tønder senest blev handlet i 2005.
Hvad er Ved Åen 5, Møgeltønder, 6270 Tønder vurderet til?
15,6 mio. kr. er vurdering på Ved Åen 5, Møgeltønder, 6270 Tønder.
Arbejder du professionelt med faste ejendomme? Find flere informationer om denne og alle andre danske ejendomme på Resights-platformen. Du kan prøve den helt gratis via nedenstående link.