Gennem Resights kan du få alle oplysninger om ejendommen på Vasevej 76, st. 2, 3460 Birkerød. Se ejendommens seneste salgspris, offentlige vurdering, størrelse, ejerinfo og meget mere.
På Vasevej 76, st. 2, 3460 Birkerød findes ejendommen. Ejendommen er af det offentlige vurderet til 570.000 kr., hvoraf grunden udgør 326.400 kr.
Fakta om Vasevej 76, st. 2, 3460 Birkerød
Enheden er placeret på Vasevej 76, st. 2, 3460 Birkerød.
Egenskaber
Ejendommens hovedbygning er bygget i ét plan. Bygningens ydervægsmateriale er fremstillet af mursten, mens tagmaterialet består af tegl. Den hovedsagelige anvendelse af ejendommen er til servicevirksomhed og/eller hotel. I 2023 er ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) 10.001 kr.
Salgs- og vurderingsdata
Industriejendommen er af det offentlige vurderet til 570.000 kr., hvoraf grunden udgør 326.400 kr.
Ejerinfo
Ejendommen er officielt ejet af BFLB ApS, der fortrinsvist beskæftiger sig med drift af bedemandsforretninger og begravelsesvæsen, mens Brian Sørup er estimeret til at være den reelle ejer. Det vurderes, at den reelle ejer har en ejerandel på 50,000 % og ejer ejendommen igennem et holdingselskab. Fra den reelle ejer til industriejendommen er der to led. Den officielle ejer har i alt to ejendomme i porteføljen, som samlet set udgør anlægsaktiver á 1,67 mio. kr. Firmaets primære kontaktperson er Henning Sørup, der også opererer som direktør. Ser man på den reelle ejer, så har Brian Sørup i alt fire ejendomme i porteføljen.
Ofte stillede spørgsmål
En eller flere privat(e) ejer Vasevej 76, st. 2, 3460 Birkerød.
Den primære bygning blev bygget i 1959 på Vasevej 76, st. 2, 3460 Birkerød.
570.000 kr. er vurdering på Vasevej 76, st. 2, 3460 Birkerød.