Resights giver dig alle informationer om ejendommen på Vangen 1, 8270 Højbjerg. Se ejendommens seneste salgspris, ejendomsvurdering, areal, ejerinfo og meget mere.
På Vangen 1, 8270 Højbjerg findes ejendommen. Ejendommen har et bygningsareal á 80 m² og blev konstrueret i 1952 på en 863 m² stor grund. Ejendommen er af det offentlige vurderet til 4,27 mio. kr., hvoraf grunden udgør 3,37 mio. kr.
Fakta om Vangen 1, 8270 Højbjerg
Villaen ligger på Vangen 1, 8270 Højbjerg og har et samlet bygningsareal á 80 m². Den primære bygning er opført i 1952 og er beliggende på en 863 m² stor grund. Ejendommen fordeler sig på 5 værelser og har et BBR-areal på 110 m², hvoraf det hele er tinglyst.
Egenskaber
Ejendommens primære bygning er bygget i ét plan. Der er desuden ekstra arealer, der i alt udgør 90 m² (udnyttet tagetage 30 m², kælder 60 m²). Ser man på villaens køkken-, bade- og toiletfactiliteter, er der eget køkken med afløb, badeværelser i enheden og vandskyllende toilet i enheden. Bygningens ydervægsmateriale er konstrueret af mursten, mens tagmaterialet består af tegl. Den hovedsagelige anvendelse af ejendommen er til helårsbeboelse. Ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) for 2023 lyder på 26.888 kr.
Salgs- og vurderingsdata
Villaen er af det offentlige vurderet til 4,27 mio. kr., hvoraf grunden udgør 3,37 mio. kr.
Ejerinfo
Villaen er ejet af en privat person eller interessentskab.
Ofte stillede spørgsmål
En eller flere privat(e) ejer Vangen 1, 8270 Højbjerg.
Enhedens BBR-areal er 110 m² på Vangen 1, 8270 Højbjerg.
Den primære bygning blev bygget i 1952 på Vangen 1, 8270 Højbjerg.
4,27 mio. kr. er vurdering på Vangen 1, 8270 Højbjerg.