Søg efter ejendom

Find en anden ejendom via søgefunktionen.

BFE203258ESR157-215949

Vangede Bygade 46, st mf

2820 Gentofte
Gentofte Vangede, 32 (Byzone) Bolig i etageejendom
Satellitbillede med matrikelafgrænsningMatrikel

Bygning

Opførelsesår1939

Areal

Beboelsesareal50 m²

Gennem Resights kan du få alle informationer om lejligheden på Vangede Bygade 46, st. mf, 2820 Gentofte. Undersøg lejlighedens sidste salgspris, offentlige vurdering, størrelse, ejerinfo og meget mere.

Lejligheden ligger på Vangede Bygade 46, st. mf, 2820 Gentofte. Den 1. juni 2025 fandt den seneste handel sted, da AU2LAK HOLDING ApS sikrede sig lejligheden i en almindelig fri handel til en værdi á 1,5 mio. kr. Lejligheden er af det offentlige vurderet til 1,63 mio. kr., hvoraf grunden udgør 1,23 mio. kr.

Fakta om Vangede Bygade 46, st. mf, 2820 Gentofte

Ejerlejligheden er placeret på Vangede Bygade 46, st. mf, 2820 Gentofte. Lejligheden har 2 værelser og har et BBR-areal på 50 m², mens det tinglyste areal udgør 47 m².

Egenskaber

Adressens hovedbygning er bygget i 3 plan. Bygningens ydervægsmateriale er fremstillet af mursten, mens tagmaterialet består af tagpap med stor hældning. Lejligheden benyttes primært til helårsbeboelse. Ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) for 2023 lyder på 1.658 kr.

Salgs- og vurderingsdata

Sidste tinglyste handel er fra d. 1. juni 2025, hvor værdiansættelsen af lejligheden var 1,5 mio. kr. i en almindelig fri handel, hvor AU2LAK HOLDING ApS købte lejligheden af AU2LAKERING.DK ApS. Det giver en kvadratmeterpris på 30.000 kr. Ejerlejligheden er af det offentlige vurderet til 1,63 mio. kr., hvoraf grunden udgør 1,23 mio. kr.

Ejerinfo

Lejligheden er officielt ejet af AU2LAK HOLDING ApS, der hovedsageligt beskæftiger sig med ikke-finansielle holdingselskaber, mens Phillip Alexander Knøfler er estimeret til at være den reelle ejer. Det vurderes, at den reelle ejer har en ejerandel på 100,000 % og ejer lejligheden igennem ét holdingselskab. Fra den reelle ejer til ejerlejligheden er der et led. Den officielle ejer besidder i alt tre ejendomme i porteføljen, som samlet set udgør anlægsaktiver á 6,58 mio. kr. Firmaets primære kontaktperson er Phillip Alexander Knøfler, der også fungerer som administrerende direktør. Ser man på den reelle ejer, så har Phillip Alexander Knøfler i alt fem ejendomme i porteføljen.

Ofte stillede spørgsmål

AU2LAK HOLDING ApS ejer Vangede Bygade 46, st. mf, 2820 Gentofte.

Den primære bygning blev opført i 1939 på Vangede Bygade 46, st. mf, 2820 Gentofte.

Prisen var 1,5 mio. kr., da Vangede Bygade 46, st. mf, 2820 Gentofte senest blev handlet i 2025.

1,63 mio. kr. er vurdering på Vangede Bygade 46, st. mf, 2820 Gentofte.

Prøv gratis

Arbejder du professionelt med faste ejendomme? Find flere informationer om denne og alle andre danske ejendomme på Resights-platformen. Du kan prøve den helt gratis via nedenstående link.

Prøv gratis