Søg efter ejendom

Find en anden ejendom via søgefunktionen.

BFE173767ESR101-863018

Valby Langgade 195A, 1

2500 Valby
København Vigerslev, København, 2289 (Byzone) Bolig i etageejendom
Satellitbillede med matrikelafgrænsningMatrikel

Bygning

Opførelsesår1931

Areal

Beboelsesareal65 m²

Resights giver dig alle informationer om lejligheden på Valby Langgade 195A, 1., 2500 Valby. Se lejlighedens sidste handelspris, ejendomsvurdering, størrelse, ejerinfo og meget mere.

På Valby Langgade 195A, 1., 2500 Valby kan du finde lejligheden. Den 1. juli 2025 fandt den seneste transaktion sted, da Link Opportunity ApS erhvervede sig lejligheden i en almindelig fri handel til en værdi á 1,2 mio. kr. Lejligheden er af det offentlige vurderet til 1,88 mio. kr., hvoraf grunden udgør 1,05 mio. kr.

Fakta om Valby Langgade 195A, 1., 2500 Valby

Ejerlejligheden ligger på Valby Langgade 195A, 1., 2500 Valby. Lejligheden har 3 værelser og har et BBR-areal på 65 m², mens det tinglyste areal udgør 56 m².

Egenskaber

Adressens hovedbygning er bygget i 3 plan. I forhold til ejerlejlighedens køkken-, bade- og toiletfactiliteter, er der eget køkken med afløb, badeværelser i enheden og vandskyllende toilet i enheden. Bygningens ydervægsmateriale er lavet af mursten, mens tagmaterialet består af tegl. Den primære anvendelse af lejligheden er til helårsbeboelse. I 2023 er ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) 3.747 kr.

Salgs- og vurderingsdata

Sidste tinglyste handel er fra d. 1. juli 2025, hvor værdiansættelsen af lejligheden var 1,2 mio. kr. i en almindelig fri handel, hvor Link Opportunity ApS købte lejligheden af JLR VANDSIDEN ApS. Det giver en kvadratmeterpris på 18.461 kr. Ejerlejligheden er af det offentlige vurderet til 1,88 mio. kr., hvoraf grunden udgør 1,05 mio. kr.

Ejerinfo

Lejligheden er officielt ejet af Link Opportunity ApS, der fortrinsvist beskæftiger sig med anden finansiel formidling i.a.n., mens Brian Nielsen er estimeret til at være den reelle ejer. Det vurderes, at den reelle ejer har en ejerandel på 18,000 % og ejer lejligheden igennem ét holdingselskab. Fra den reelle ejer til ejerlejligheden er der et led. Den officielle ejer har i alt to ejendomme i porteføljen. Firmaets primære kontaktperson er Brian Nielsen, der også opererer som direktør. Ser man på den reelle ejer, så har Brian Nielsen i alt tre ejendomme i porteføljen.

Ofte stillede spørgsmål

Link Opportunity ApS ejer Valby Langgade 195A, 1., 2500 Valby.

Den primære bygning blev opført i 1931 på Valby Langgade 195A, 1., 2500 Valby.

Prisen var 1,2 mio. kr., da Valby Langgade 195A, 1., 2500 Valby senest blev handlet i 2025.

1,88 mio. kr. er vurdering på Valby Langgade 195A, 1., 2500 Valby.

Prøv gratis

Arbejder du professionelt med faste ejendomme? Find flere informationer om denne og alle andre danske ejendomme på Resights-platformen. Du kan prøve den helt gratis via nedenstående link.

Prøv gratis