kommunerne nedenfor.
Vænget 2
6580 VamdrupResights giver dig alle oplysninger om ejendommen på Vænget 2, Hjarup, 6580 Vamdrup. Se ejendommens seneste salgspris, ejendomsvurdering, areal, ejerinfo og meget mere.
Ejendommen er lokaliseret på Vænget 2, Hjarup, 6580 Vamdrup. I 1969 blev ejendommen konstrueret og har i dag et bygningsareal på 130 m² på en 764 m² stor grund. Ejendommen er af det offentlige vurderet til 1,1 mio. kr., hvoraf grunden udgør 296.000 kr.
Fakta om Vænget 2, Hjarup, 6580 Vamdrup
Villaen ligger på Vænget 2, Hjarup, 6580 Vamdrup og har et samlet bygningsareal á 130 m². Den primære bygning er bygget i 1969 og er beliggende på en 764 m² stor grund. Ejendommen har 4 værelser og har et BBR-areal på 130 m², hvoraf det hele er tinglyst.
Egenskaber
Ejendommens hovedbygning er bygget i ét plan. Ser man på villaens køkken-, bade- og toiletfactiliteter, er der eget køkken med afløb, badeværelser i enheden og vandskyllende toilet i enheden. Bygningens ydervægsmateriale er fremstillet af mursten, mens tagmaterialet består af fibercement herunder asbest. Ejendommens primære benyttelse er til helårsbeboelse. I kalenderåret 2023 er ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) 5.903 kr.
Salgs- og vurderingsdata
Villaen er af det offentlige vurderet til 1,1 mio. kr., hvoraf grunden udgør 296.000 kr.
Ejerinfo
Villaen er ejet af en privat person eller interessentskab.
Hvem ejer Vænget 2, Hjarup, 6580 Vamdrup?
En eller flere privat(e) ejer Vænget 2, Hjarup, 6580 Vamdrup.
Hvad er BBR-arealet på Vænget 2, Hjarup, 6580 Vamdrup?
Enhedens BBR-areal er 130 m² på Vænget 2, Hjarup, 6580 Vamdrup.
Hvornår blev Vænget 2, Hjarup, 6580 Vamdrup opført?
Den primære bygning blev opført i 1969 på Vænget 2, Hjarup, 6580 Vamdrup.
Hvad er Vænget 2, Hjarup, 6580 Vamdrup vurderet til?
1,1 mio. kr. er vurdering på Vænget 2, Hjarup, 6580 Vamdrup.
Arbejder du professionelt med faste ejendomme? Find flere informationer om denne og alle andre danske ejendomme på Resights-platformen. Du kan prøve den helt gratis via nedenstående link.