Søg efter ejendom

Find en anden ejendom via søgefunktionen.

BFE2643571ESR440-004643

Ulriksholmvej 13

5300 Kerteminde
Kerteminde Kølstrup By, Kølstrup, 2i (Landzone)
Satellitbillede med matrikelafgrænsningMatrikel

Areal

Grundareal520 m²

Resights giver dig alle informationer om grunden på Ulriksholmvej 13, Kølstrup, 5300 Kerteminde. Undersøg grundens seneste salgspris, ejendomsvurdering, størrelse, ejerinfo og meget mere.

Grunden ligger på Ulriksholmvej 13, Kølstrup, 5300 Kerteminde. Den 5. februar 2000 fandt den seneste handel sted, da en eller flere privat(e) køber(e) sikrede sig grunden i en almindelig fri handel til en værdi á 1,1 mio. kr. Grunden er af det offentlige vurderet til 2,45 mio. kr.

Fakta om Ulriksholmvej 13, Kølstrup, 5300 Kerteminde

Grunden er placeret på Ulriksholmvej 13, Kølstrup, 5300 Kerteminde.

Egenskaber

Grundens hovedsagelige benyttelse er "ikke angivet". Ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) for 2023 lyder på 15.417 kr.

Salgs- og vurderingsdata

Værdiansættelsen var 1,1 mio. kr. i den seneste tinglyste transaktion d. 5. februar 2000. Det giver en kvadratmeterpris på 2.125 kr. Grunden er af det offentlige vurderet til 2,45 mio. kr.

Ejerinfo

Grunden er ejet af en privat person eller interessentskab.

Ofte stillede spørgsmål

En eller flere privat(e) ejer Ulriksholmvej 13, Kølstrup, 5300 Kerteminde.

Grundarealet er 520 m² på Ulriksholmvej 13, Kølstrup, 5300 Kerteminde.

Prisen var 1,1 mio. kr., da Ulriksholmvej 13, Kølstrup, 5300 Kerteminde senest blev handlet i 2000.

2,45 mio. kr. er vurdering på Ulriksholmvej 13, Kølstrup, 5300 Kerteminde.

Prøv gratis

Arbejder du professionelt med faste ejendomme? Find flere informationer om denne og alle andre danske ejendomme på Resights-platformen. Du kan prøve den helt gratis via nedenstående link.

Prøv gratis