Søg efter ejendom

Find en anden ejendom via søgefunktionen.

BFE3043450ESR479-200778

Tværvej 13

5771 Stenstrup
Svendborg Stenstrup By, Stenstrup, 44ad (Landzone) Fritliggende enfamiliehus
Satellitbillede med matrikelafgrænsningMatrikel

Bygning

Opførelsesår1960
Bebyggelsesprocent22%

Areal

Grundareal695 m²
Bygningsareal105 m²
Beboelsesareal95 m²
Areal af kælder45 m²

Få alle oplysninger om Tværvej 13, 5771 Stenstrup på Resights. Undersøg ejendommens seneste salgspris, ejendomsvurdering, størrelse, ejerinfo og meget mere.

Ejendommen er lokaliseret på Tværvej 13, 5771 Stenstrup. Ejendommen har et bygningsareal på 105 m² og blev konstrueret i 1960 på en 695 m² stor grund. Den 9. marts 1998 fandt den seneste handel sted, da en eller flere privat(e) køber(e) sikrede sig ejendommen i en almindelig fri handel til en værdi á 594.000 kr. Ejendommen er af det offentlige vurderet til 1,01 mio. kr., hvoraf grunden udgør 319.000 kr.

Fakta om Tværvej 13, 5771 Stenstrup

Villaen ligger placeret på Tværvej 13, 5771 Stenstrup og har et samlet bygningsareal på 105 m². Den primære bygning er opført i 1960 og befinder sig på en 695 m² stor grund. Ejendommen har 4 værelser og har et BBR-areal på 95 m², hvoraf det hele er tinglyst.

Egenskaber

Ejendommen er bygget i ét plan. Der er desuden en kælder, der udgør 45 m². Bygningens ydervægsmateriale er konstrueret af mursten, mens tagmaterialet består af fibercement herunder asbest. Ejendommen benyttes primært til helårsbeboelse. I 2023 er ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) 4.785 kr.

Salgs- og vurderingsdata

Værdiansættelsen var 594.000 kr. ved seneste tinglyste handel d. 9. marts 1998. Det giver en kvadratmeterpris på 3.960 kr. Villaen er af det offentlige vurderet til 1,01 mio. kr., hvoraf grunden udgør 319.000 kr.

Ejerinfo

Villaen er ejet af en privat person eller interessentskab.

Ofte stillede spørgsmål

En eller flere privat(e) ejer Tværvej 13, 5771 Stenstrup.

Enhedens BBR-areal er 95 m² på Tværvej 13, 5771 Stenstrup.

Den primære bygning blev opført i 1960 på Tværvej 13, 5771 Stenstrup.

Prisen var 594.000 kr., da Tværvej 13, 5771 Stenstrup senest blev handlet i 1998.

1,01 mio. kr. er vurdering på Tværvej 13, 5771 Stenstrup.

Prøv gratis

Arbejder du professionelt med faste ejendomme? Find flere informationer om denne og alle andre danske ejendomme på Resights-platformen. Du kan prøve den helt gratis via nedenstående link.

Prøv gratis