Søg efter ejendom

Find en anden ejendom via søgefunktionen.

BFE330527ESR756-018111

Tulstrupvej 5, 2 6

7430 Ikast
Ikast-Brande Suderbæk By, Ikast, 5r (Byzone) Bolig i etageejendom
Satellitbillede med matrikelafgrænsningMatrikel

Bygning

Opførelsesår1917

Areal

Beboelsesareal112 m²

Ved hjælp af Resights kan du få alle oplysninger om lejligheden på Tulstrupvej 5, 2. 6, 7430 Ikast. Se lejlighedens seneste salgspris, offentlige vurdering, areal, ejerinfo og meget mere.

Lejligheden ligger på Tulstrupvej 5, 2. 6, 7430 Ikast. Lejligheden er af det offentlige vurderet til 1,4 mio. kr., hvoraf grunden udgør 426.000 kr.

Fakta om Tulstrupvej 5, 2. 6, 7430 Ikast

Ejerlejligheden ligger på Tulstrupvej 5, 2. 6, 7430 Ikast. Lejligheden har 3 værelser og har et BBR-areal på 112 m², hvoraf 101 m² er tinglyst.

Egenskaber

Adressens primære bygning er bygget i 3 plan. I forhold til ejerlejlighedens køkken-, bade- og toiletfactiliteter, er der eget køkken med afløb, badeværelser i enheden og vandskyllende toilet i enheden. Bygningens ydervægsmateriale er fremstillet af mursten, mens tagmaterialet består af tagpap med stor hældning. Lejlighedens hovedsagelige benyttelse er til helårsbeboelse. I 2023 er ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) 2.318 kr.

Salgs- og vurderingsdata

Ejerlejligheden er af det offentlige vurderet til 1,4 mio. kr., hvoraf grunden udgør 426.000 kr.

Ejerinfo

Lejligheden er officielt ejet af EJENDOMSSELSKABET LEOPARDEN A/S, der primært beskæftiger sig med køb og salg af egen fast ejendom, mens Jan Poulsen er anslået til at være den reelle ejer. Det vurderes, at den reelle ejer har en ejerandel på 50,000 % og ejer lejligheden igennem et holdingselskab. Fra den reelle ejer til ejerlejligheden er der to led. Den officielle ejer besidder i alt 27 ejendomme i porteføljen, som samlet set udgør anlægsaktiver á 41,3 mio. kr. Firmaets primære kontaktperson er Jan Poulsen, der også opererer som direktør. Kigger man på den reelle ejer, så har Jan Poulsen i alt 29 ejendomme i porteføljen.

Ofte stillede spørgsmål

EJENDOMSSELSKABET LEOPARDEN A/S ejer Tulstrupvej 5, 2. 6, 7430 Ikast.

Den primære bygning blev opført i 1917 på Tulstrupvej 5, 2. 6, 7430 Ikast.

1,4 mio. kr. er vurdering på Tulstrupvej 5, 2. 6, 7430 Ikast.

Prøv gratis

Arbejder du professionelt med faste ejendomme? Find flere informationer om denne og alle andre danske ejendomme på Resights-platformen. Du kan prøve den helt gratis via nedenstående link.

Prøv gratis