Søg efter ejendom

Find en anden ejendom via søgefunktionen.

BFE5637067ESR751-247079

Tueager 5

8200 Aarhus N
Aarhus Skejby, Århus Jorder, 5o (Byzone) Hospital og sygehus
Satellitbillede med matrikelafgrænsningMatrikel

Bygning

Opførelsesår2004
Bebyggelsesprocent35%

Areal

Grundareal1.946 m²
Bygningsareal678 m²
Erhvervsareal1.046 m²
Areal af kælder368 m²

Resights giver dig alle informationer om ejendommen på Tueager 5, 8200 Aarhus N. Se ejendommens sidste handelspris, ejendomsvurdering, størrelse, ejerinfo og meget mere.

Ejendommen ligger på Tueager 5, 8200 Aarhus N. Ejendommen har et bygningsareal på 678 m² og blev opført i 2004 på den 1.946 m² store grund. Ejendommen er af det offentlige vurderet til 8,15 mio. kr., hvoraf grunden udgør 639.800 kr.

Fakta om Tueager 5, 8200 Aarhus N

Sundhedsejendommen er beliggende på Tueager 5, 8200 Aarhus N og består af to bygninger på 678 m² fordelt på et erhvervsenhed. Hovedbygningen er opført i 2004 og er lokaliseret på en 1.946 m² stor grund.

Egenskaber

Ejendommens primære bygning er bygget i ét plan. Der er desuden en udnyttet tagetage, der udgør 0 m². Bygningens ydervægsmateriale er lavet af mursten, mens tagmaterialet består af tagpap med lille hældning. Ejendommens hovedsagelige anvendelse er til sundhedsformål. I kalenderåret 2023 er ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) 49.269 kr.

Salgs- og vurderingsdata

Sundhedsejendommen er af det offentlige vurderet til 8,15 mio. kr., hvoraf grunden udgør 639.800 kr.

Ejerinfo

Ejendommen er officielt ejet af EJENDOMSVIRKSOMHEDEN SKEJBY PRIVATHOSPITAL ApS, der primært beskæftiger sig med levering af kombinerede hjælpetjenester i forbindelse med drift af fast ejendom, mens Christian Bang er anslået til at være den reelle ejer. Det vurderes, at den reelle ejer har en ejerandel på 50,000 % og ejer ejendommen igennem et holdingselskab. Fra den reelle ejer til sundhedsejendommen er der tre led. Den officielle ejer har i alt to ejendomme i porteføljen, som samlet set danner anlægsaktiver á 24 mio. kr. Firmaets primære kontaktperson er Christian Bang, der også fungerer som direktør. Kigger man på den reelle ejer, så har Christian Bang i alt 44 ejendomme i porteføljen.

Ofte stillede spørgsmål

EJENDOMSVIRKSOMHEDEN SKEJBY PRIVATHOSPITAL ApS ejer Tueager 5, 8200 Aarhus N.

Ejendommens BBR-areal er 678 m² på Tueager 5, 8200 Aarhus N.

Den primære bygning blev opført i 2004 på Tueager 5, 8200 Aarhus N.

8,15 mio. kr. er vurdering på Tueager 5, 8200 Aarhus N.

Prøv gratis

Arbejder du professionelt med faste ejendomme? Find flere informationer om denne og alle andre danske ejendomme på Resights-platformen. Du kan prøve den helt gratis via nedenstående link.

Prøv gratis