Søg efter ejendom
Find en specifik ejendom via søgefunktionen, eller brug
kommunerne nedenfor.
BFE: 100832517

Toftemarken 43

8300 Odder
Snærild By, Odder, 1kz (Byzone)
Fritliggende enfamiliehus
Satellitbillede af ejendommen på Toftemarken 43, 8300 Odder

Resights giver dig alle informationer om ejendommen på Toftemarken 43, Snærild, 8300 Odder. Undersøg ejendommens seneste salgspris, ejendomsvurdering, størrelse, ejerinfo og meget mere.

På Toftemarken 43, Snærild, 8300 Odder kan du finde ejendommen. I 2025 blev ejendommen konstrueret og har i dag et bygningsareal á 128 m² på en 494 m² stor grund.

Fakta om Toftemarken 43, Snærild, 8300 Odder

Villaen ligger placeret på Toftemarken 43, Snærild, 8300 Odder og har et samlet bygningsareal på 128 m². Den primære bygning er opført i 2025 og ligger på en 494 m² stor grund. Ejendommen fordeler sig på 4 værelser og har et BBR-areal på 128 m², hvoraf det hele er tinglyst.

Egenskaber

Ejendommen er bygget i ét plan. Der er i øvrigt en kælder, der er syv m². Bygningens ydervægsmateriale er fremstillet af træ, mens tagmaterialet består af levende tage. Ejendommens primære benyttelse er til helårsbeboelse.

Ejerinfo

Ejendommen er officielt ejet af Thybo Ejendomsudvikling A/S, der først og fremmest beskæftiger sig med gennemførelse af byggeprojekter, mens Rasmus Christen Kjær er anslået til at være den reelle ejer. Det vurderes, at den reelle ejer har en ejerandel på 100,000 % og ejer ejendommen igennem et holdingselskab. Fra den reelle ejer til villaen er der tre led. Den officielle ejer har i alt 22 ejendomme i porteføljen, som samlet set udgør anlægsaktiver á 14,5 mio. kr. Firmaets primære kontaktperson er Rasmus Christen Kjær, der også agerer som direktør. Kigger man på den reelle ejer, så har Rasmus Christen Kjær i alt 92 ejendomme i porteføljen.

Hvem ejer Toftemarken 43, Snærild, 8300 Odder?

Thybo Ejendomsudvikling A/S ejer Toftemarken 43, Snærild, 8300 Odder.

Hvor stor er Toftemarken 43, Snærild, 8300 Odder?

Enhedens BBR-areal er 128 m² på Toftemarken 43, Snærild, 8300 Odder.

Hvornår blev Toftemarken 43, Snærild, 8300 Odder opført?

Den primære bygning blev bygget i 2025 på Toftemarken 43, Snærild, 8300 Odder.

Opførselsår
2025
Bebyggelsesprocent
26%
Bygningsareal (1 bygning)
128 m²
Beboelsesareal (1 enhed)
128 m²
Erhvervsareal (0 enheder)
0 m²

Arbejder du professionelt med faste ejendomme? Find flere informationer om denne og alle andre danske ejendomme på Resights-platformen. Du kan prøve den helt gratis via nedenstående link.

Prøv gratis
Har du brug for flere informationer?