Søg efter ejendom

Find en anden ejendom via søgefunktionen.

BFE5033439ESR575-092655

Tirslundvej 39A

6650 Brørup
Vejen Nørbølling By, Folding, 15æ (Landzone) Fritliggende enfamiliehus
Satellitbillede med matrikelafgrænsningMatrikel

Bygning

Opførelsesår1990
Bebyggelsesprocent1%

Areal

Grundareal60.243 m²
Bygningsareal740 m²
Beboelsesareal179 m²
Erhvervsareal561 m²

Resights giver dig alle oplysninger om ejendommen på Tirslundvej 39A, Nørbølling, 6650 Brørup. Undersøg ejendommens seneste handelspris, offentlige vurdering, areal, ejerinfo og meget mere.

På Tirslundvej 39A, Nørbølling, 6650 Brørup findes ejendommen. I 1990 blev ejendommen opført og har i dag et bygningsareal á 740 m² på en 60.243 m² stor grund. Den seneste handel fandt sted den 12. januar 2021, hvor en eller flere privat(e) køber(e) erhvervede sig ejendommen i en almindelig fri handel til en værdi á 700.000 kr. Ejendommen er af det offentlige vurderet til 1,35 mio. kr., hvoraf grunden udgør 119.400 kr.

Fakta om Tirslundvej 39A, Nørbølling, 6650 Brørup

Villaen har et samlet bygningsareal på 740 m² og ligger placeret på Tirslundvej 39A, Nørbølling, 6650 Brørup. Hovedbygningen er bygget i 1990 og er placeret på en 60.243 m² stor grund, der er spredt på to jordstykker. Ejendommen har 6 værelser og har et BBR-areal på 179 m², hvoraf det hele er tinglyst.

Egenskaber

Ejendommens hovedbygning er bygget i ét plan. Bygningens ydervægsmateriale er lavet af mursten, mens tagmaterialet består af betontagsten. Ejendommen anvendes primært til helårsbeboelse. I kalenderåret 2023 er ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) 2.431 kr.

Salgs- og vurderingsdata

Seneste tinglyste handel er fra d. 12. januar 2021, hvor værdiansættelsen var 700.000 kr. Det giver en kvadratmeterpris på 938 kr. Villaen er af det offentlige vurderet til 1,35 mio. kr., hvoraf grunden udgør 119.400 kr.

Ejerinfo

Villaen er ejet af en privat person eller interessentskab.

Ofte stillede spørgsmål

En eller flere privat(e) ejer Tirslundvej 39A, Nørbølling, 6650 Brørup.

Enhedens BBR-areal er 179 m² på Tirslundvej 39A, Nørbølling, 6650 Brørup.

Den primære bygning blev opført i 1990 på Tirslundvej 39A, Nørbølling, 6650 Brørup.

Prisen var 700.000 kr., da Tirslundvej 39A, Nørbølling, 6650 Brørup senest blev handlet i 2021.

1,35 mio. kr. er vurdering på Tirslundvej 39A, Nørbølling, 6650 Brørup.

Prøv gratis

Arbejder du professionelt med faste ejendomme? Find flere informationer om denne og alle andre danske ejendomme på Resights-platformen. Du kan prøve den helt gratis via nedenstående link.

Prøv gratis