kommunerne nedenfor.
Tinghulevej 8C
4573 HøjbyResights giver dig alle oplysninger om ejendommen på Tinghulevej 8C, 4573 Højby. Se ejendommens seneste salgspris, offentlige vurdering, størrelse, ejerinfo og meget mere.
På Tinghulevej 8C, 4573 Højby kan du finde ejendommen. Ejendommen har et bygningsareal á 350 m² og blev opført i 1976 på den 1.250 m² store grund. Den 21. februar 2022 fandt den seneste handel sted, da ODMS Ejendomme ApS erhvervede sig ejendommen i en almindelig fri handel til en værdi á 1,2 mio. kr. Ejendommen er af det offentlige vurderet til 1 mio. kr., hvoraf grunden udgør 87.500 kr.
Fakta om Tinghulevej 8C, 4573 Højby
Industriejendommen er placeret på Tinghulevej 8C, 4573 Højby og består af én bygning på 350 m² udgjort af én erhvervsenhed. Bygningen, der er opført i 1976, blev senest istandsat i 1985 og er lokaliseret på en 1.250 m² stor grund.
Egenskaber
Ejendommens primære bygning er bygget i ét plan. Bygningens ydervægsmateriale er konstrueret af mursten, mens tagmaterialet består af fibercement herunder asbest. Ejendommens primære anvendelse er til handel og/eller kontor. I kalenderåret 2023 er ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) 2.975 kr.
Salgs- og vurderingsdata
Seneste tinglyste handel er fra d. 21. februar 2022, hvor værdiansættelsen var 1,2 mio. kr. i en almindelig fri handel, hvor ODMS Ejendomme ApS købte ejendommen af en eller flere privatperson(er). Det giver en kvadratmeterpris på 3.428 kr. Industriejendommen er af det offentlige vurderet til 1 mio. kr., hvoraf grunden udgør 87.500 kr.
Ejerinfo
Ejendommen er officielt ejet af ODMS Ejendomme ApS, der fortrinsvist beskæftiger sig med udlejning af erhvervsejendomme, mens Leon Eifos er anslået til at være den reelle ejer. Det vurderes, at den reelle ejer har en ejerandel på 100,000 % og ejer ejendommen igennem et holdingselskab. Fra den reelle ejer til industriejendommen er der to led. Den officielle ejer besidder i alt tre ejendomme i porteføljen, som samlet set udgør anlægsaktiver á 6,27 mio. kr. Firmaets primære kontaktperson er Leon Eifos, der også opererer som administrerende direktør. Ser man på den reelle ejer, så har Leon Eifos i alt fire ejendomme i porteføljen.
Hvem ejer Tinghulevej 8C, 4573 Højby?
ODMS Ejendomme ApS ejer Tinghulevej 8C, 4573 Højby.
Hvad er BBR-arealet på Tinghulevej 8C, 4573 Højby?
Ejendommens BBR-areal er 350 m² på Tinghulevej 8C, 4573 Højby.
Hvornår blev Tinghulevej 8C, 4573 Højby opført?
Den primære bygning blev opført i 1976 på Tinghulevej 8C, 4573 Højby.
Hvad er Tinghulevej 8C, 4573 Højby's værdi?
Prisen var 1,2 mio. kr., da Tinghulevej 8C, 4573 Højby senest blev handlet i 2022.
Hvad er Tinghulevej 8C, 4573 Højby vurderet til?
1 mio. kr. er vurdering på Tinghulevej 8C, 4573 Højby.
Arbejder du professionelt med faste ejendomme? Find flere informationer om denne og alle andre danske ejendomme på Resights-platformen. Du kan prøve den helt gratis via nedenstående link.