Søg efter ejendom

Find en anden ejendom via søgefunktionen.

BFE100010452ESR810-010748

Thorup Hedevej 2

9330 Dronninglund
Brønderslev Lundager Præstegård, Dronninglund, 2k (Landzone) Fritliggende enfamiliehus
Satellitbillede med matrikelafgrænsningMatrikel

Bygning

Opførelsesår1943
Bebyggelsesprocent4%

Areal

Grundareal7.934 m²
Bygningsareal80 m²
Beboelsesareal88 m²
Areal af udnyttet tagetage8 m²

Ved hjælp af Resights kan du få alle informationer om ejendommen på Thorup Hedevej 2, 9330 Dronninglund. Undersøg ejendommens sidste salgspris, offentlige vurdering, areal, ejerinfo og meget mere.

Ejendommen ligger på Thorup Hedevej 2, 9330 Dronninglund. I 1943 blev ejendommen opført og har i dag et bygningsareal á 80 m² på en 7.934 m² stor grund. Den 1. september 2004 fandt den seneste handel sted, da en eller flere privat(e) køber(e) erhvervede sig ejendommen i en almindelig fri handel til en værdi á 1,2 mio. kr. Ejendommen er af det offentlige vurderet til 1,2 mio. kr., hvoraf grunden udgør 684.000 kr.

Fakta om Thorup Hedevej 2, 9330 Dronninglund

Villaen ligger på Thorup Hedevej 2, 9330 Dronninglund og har et samlet bygningsareal á 80 m². Hovedbygningen er opført i 1943 og er placeret på en 7.934 m² stor grund, der er fordelt på to jordstykker. Ejendommen fordeler sig på 4 værelser og har et BBR-areal på 88 m², hvoraf det hele er tinglyst.

Egenskaber

Ejendommen er bygget i ét plan. Der er desuden en udnyttet tagetage, der består af otte m². Bygningens ydervægsmateriale er bygget af mursten, mens tagmaterialet består af fibercement herunder asbest. Ejendommen benyttes primært til helårsbeboelse. Ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) for 2023 lyder på 3.645 kr.

Salgs- og vurderingsdata

Seneste tinglyste handel er fra d. 1. september 2004, hvor værdiansættelsen på villaen var 1,2 mio. kr. i en almindelig fri handel, hvor både køber(e) og sælger(e) var en eller flere privatperson(er). Det giver en indikativ kvadratmeterpris på 4.316 kr. Villaen er af det offentlige vurderet til 1,2 mio. kr., hvoraf grunden udgør 684.000 kr.

Ejerinfo

Villaen er ejet af en privat person eller interessentskab.

Ofte stillede spørgsmål

En eller flere privat(e) ejer Thorup Hedevej 2, 9330 Dronninglund.

Enhedens BBR-areal er 88 m² på Thorup Hedevej 2, 9330 Dronninglund.

Den primære bygning blev opført i 1943 på Thorup Hedevej 2, 9330 Dronninglund.

Prisen var 1,2 mio. kr., da Thorup Hedevej 2, 9330 Dronninglund senest blev handlet i 2004.

1,2 mio. kr. er vurdering på Thorup Hedevej 2, 9330 Dronninglund.

Prøv gratis

Arbejder du professionelt med faste ejendomme? Find flere informationer om denne og alle andre danske ejendomme på Resights-platformen. Du kan prøve den helt gratis via nedenstående link.

Prøv gratis