Søg efter ejendom

Find en anden ejendom via søgefunktionen.

BFE2108868ESR151-036287

Thøger Larsens Alle 52

2750 Ballerup
Ballerup Ballerup By, Ballerup, 6hk (Byzone) Fritliggende enfamiliehus
Satellitbillede med matrikelafgrænsningMatrikel

Bygning

Opførelsesår1972
Bebyggelsesprocent16%

Areal

Grundareal721 m²
Bygningsareal114 m²
Beboelsesareal114 m²

Gennem Resights kan du få alle oplysninger om ejendommen på Thøger Larsens Alle 52, 2750 Ballerup. Se ejendommens sidste salgspris, ejendomsvurdering, størrelse, ejerinfo og meget mere.

På Thøger Larsens Alle 52, 2750 Ballerup ligger ejendommen. I 1972 blev ejendommen opført og har i dag et bygningsareal på 114 m² på en 721 m² stor grund. Den sidste handel fandt sted den 28. oktober 1993, hvor en eller flere privat(e) køber(e) erhvervede sig ejendommen i en almindelig fri handel til en værdi á 776.120 kr. Ejendommen er af det offentlige vurderet til 4,67 mio. kr., hvoraf grunden udgør 3,75 mio. kr.

Fakta om Thøger Larsens Alle 52, 2750 Ballerup

Villaen har et samlet bygningsareal á 114 m² og ligger på Thøger Larsens Alle 52, 2750 Ballerup. Den primære bygning er bygget i 1972 og er beliggende på en 721 m² stor grund. Ejendommen har 4 værelser og har et BBR-areal på 114 m², hvoraf det hele er tinglyst.

Egenskaber

Ejendommens primære bygning er bygget i ét plan. Ser man på villaens køkken-, bade- og toiletfactiliteter, er der eget køkken med afløb, badeværelser i enheden og vandskyllende toilet i enheden. Bygningens ydervægsmateriale er bygget af mursten, mens tagmaterialet består af fibercement herunder asbest. Ejendommens primære benyttelse er til helårsbeboelse. Ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) for 2023 lyder på 31.273 kr.

Salgs- og vurderingsdata

Værdiansættelsen var 776.120 kr. i den seneste tinglyste transaktion d. 28. oktober 1993. Det giver en kvadratmeterpris på 6.808 kr. Villaen er af det offentlige vurderet til 4,67 mio. kr., hvoraf grunden udgør 3,75 mio. kr.

Ejerinfo

Villaen er ejet af en privat person eller interessentskab.

Ofte stillede spørgsmål

En eller flere privat(e) ejer Thøger Larsens Alle 52, 2750 Ballerup.

Enhedens BBR-areal er 114 m² på Thøger Larsens Alle 52, 2750 Ballerup.

Den primære bygning blev bygget i 1972 på Thøger Larsens Alle 52, 2750 Ballerup.

Prisen var 776.120 kr., da Thøger Larsens Alle 52, 2750 Ballerup senest blev handlet i 1993.

4,67 mio. kr. er vurdering på Thøger Larsens Alle 52, 2750 Ballerup.

Prøv gratis

Arbejder du professionelt med faste ejendomme? Find flere informationer om denne og alle andre danske ejendomme på Resights-platformen. Du kan prøve den helt gratis via nedenstående link.

Prøv gratis