Søg efter ejendom

Find en anden ejendom via søgefunktionen.

BFE419865ESR101-018916

Teglholmsgade 36, 4 8

2450 København SV
København Kongens Enghave, København, 176c (Byzone) Bolig i etageejendom
Satellitbillede med matrikelafgrænsningMatrikel

Bygning

Opførelsesår2016

Areal

Beboelsesareal36 m²

Få alle informationer om Teglholmsgade 36, 4. 8, 2450 København SV på Resights. Se lejlighedens sidste salgspris, ejendomsvurdering, størrelse, ejerinfo og meget mere.

På Teglholmsgade 36, 4. 8, 2450 København SV finder du lejligheden. Lejligheden er af det offentlige vurderet til 1,98 mio. kr., hvoraf grunden udgør 1,13 mio. kr.

Fakta om Teglholmsgade 36, 4. 8, 2450 København SV

Ejerlejligheden er beliggende på Teglholmsgade 36, 4. 8, 2450 København SV. Lejligheden har 1 værelse og har et BBR-areal på 36 m², mens det tinglyste areal udgør 27 m².

Egenskaber

Adressens hovedbygning er bygget i 7 etager. Kigger man på ejerlejlighedens køkken-, bade- og toiletfactiliteter, er der eget køkken med afløb, badeværelser i enheden og vandskyllende toilet i enheden. Bygningens ydervægsmateriale er bygget af betonelementer, mens tagmaterialet består af tagpap med lille hældning. Lejlighedens hovedsagelige anvendelse er til helårsbeboelse. Ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) for 2023 lyder på 4.910 kr.

Salgs- og vurderingsdata

Ejerlejligheden er af det offentlige vurderet til 1,98 mio. kr., hvoraf grunden udgør 1,13 mio. kr.

Ejerinfo

Lejligheden er officielt ejet af ApS Bolig Teglhuset København, der hovedsageligt beskæftiger sig med anden udlejning af boliger, mens Viga RE A/S er estimeret til at være den reelle ejer. Det vurderes, at den reelle ejer har en ejerandel på 100,000 % og ejer lejligheden igennem et holdingselskab. Fra den reelle ejer til ejerlejligheden er der to led. Den officielle ejer besidder i alt 91 ejendomme i porteføljen, som samlet set udgør anlægsaktiver á 196 mio. kr. Firmaets primære kontaktperson er Bjarke Jaster Frederiksen, der også agerer som direktør. Kigger man på den reelle ejer, så har Viga RE A/S i alt 274 ejendomme i porteføljen.

Ofte stillede spørgsmål

ApS Bolig Teglhuset København ejer Teglholmsgade 36, 4. 8, 2450 København SV.

Den primære bygning blev bygget i 2016 på Teglholmsgade 36, 4. 8, 2450 København SV.

1,98 mio. kr. er vurdering på Teglholmsgade 36, 4. 8, 2450 København SV.

Prøv gratis

Arbejder du professionelt med faste ejendomme? Find flere informationer om denne og alle andre danske ejendomme på Resights-platformen. Du kan prøve den helt gratis via nedenstående link.

Prøv gratis