Få alle oplysninger om Teglholm Tværvej 33, 2. 3, 2450 København SV på Resights. Se lejlighedens sidste salgspris, offentlige vurdering, størrelse, ejerinfo og meget mere.
Lejligheden ligger på Teglholm Tværvej 33, 2. 3, 2450 København SV. Den seneste transaktion fandt sted den 1. januar 2020, hvor KINONDO INVEST ApS sikrede sig lejligheden i en almindelig fri handel til en værdi á 4,5 mio. kr. Lejligheden er af det offentlige vurderet til 3,95 mio. kr., hvoraf grunden udgør 2,06 mio. kr.
Fakta om Teglholm Tværvej 33, 2. 3, 2450 København SV
Ejerlejligheden ligger på Teglholm Tværvej 33, 2. 3, 2450 København SV. Lejligheden fordeler sig på 4 værelser og har et BBR-areal på 108 m², mens det tinglyste areal udgør 99 m².
Egenskaber
Adressens primære bygning er bygget i 6 etager. I forhold til ejerlejlighedens køkken-, bade- og toiletfactiliteter, er der eget køkken med afløb, badeværelser i enheden og vandskyllende toilet i enheden. Bygningens ydervægsmateriale er fremstillet af "andet materiale" mens tagmaterialet består af "andet materiale". Lejligheden benyttes primært til helårsbeboelse. Ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) for 2023 lyder på 14.161 kr.
Salgs- og vurderingsdata
Seneste tinglyste handel er fra d. 1. januar 2020, hvor værdiansættelsen var 4,5 mio. kr. i en almindelig fri handel, hvor KINONDO INVEST ApS købte lejligheden af en eller flere privatperson(er). Det giver en kvadratmeterpris på 41.666 kr. Ejerlejligheden er af det offentlige vurderet til 3,95 mio. kr., hvoraf grunden udgør 2,06 mio. kr.
Ejerinfo
Lejligheden er officielt ejet af KINONDO INVEST ApS, der først og fremmest beskæftiger sig med ikke-finansielle holdingselskaber, mens Jacob Christian Nielsen Thygesen er anslået til at være den reelle ejer. Det vurderes, at den reelle ejer har en ejerandel på 100,000 % og ejer lejligheden igennem ét holdingselskab. Fra den reelle ejer til ejerlejligheden er der et led. Den officielle ejer har i alt tre ejendomme i porteføljen, som samlet set danner anlægsaktiver á 103 mio. kr. Firmaets primære kontaktperson er Jacob Christian Nielsen Thygesen, der også agerer som direktør. Kigger man på den reelle ejer, så har Jacob Christian Nielsen Thygesen i alt fem ejendomme i porteføljen.
Ofte stillede spørgsmål
KINONDO INVEST ApS ejer Teglholm Tværvej 33, 2. 3, 2450 København SV.
Den primære bygning blev opført i 2007 på Teglholm Tværvej 33, 2. 3, 2450 København SV.
Prisen var 4,5 mio. kr., da Teglholm Tværvej 33, 2. 3, 2450 København SV senest blev handlet i 2020.
3,95 mio. kr. er vurdering på Teglholm Tværvej 33, 2. 3, 2450 København SV.