Søg efter ejendom

Find en anden ejendom via søgefunktionen.

BFE100329317ESR440-012202

Tårup Strandpark 67

5300 Kerteminde
Kerteminde Kerteminde Markjorder, 26yæ (Byzone) Fritliggende enfamiliehus
Satellitbillede med matrikelafgrænsningMatrikel

Bygning

Opførelsesår2022
Bebyggelsesprocent27%

Areal

Grundareal747 m²
Bygningsareal165 m²
Beboelsesareal198 m²
Areal af udnyttet tagetage33 m²

Gennem Resights kan du få alle informationer om ejendommen på Tårup Strandpark 67, 5300 Kerteminde. Se ejendommens seneste salgspris, ejendomsvurdering, størrelse, ejerinfo og meget mere.

Ejendommen ligger på Tårup Strandpark 67, 5300 Kerteminde. I 2022 blev ejendommen konstrueret og har i dag et bygningsareal á 165 m² på en 747 m² stor grund. Den seneste transaktion fandt sted den 11. november 2020, hvor en eller flere privat(e) køber(e) sikrede sig ejendommen i en almindelig fri handel til en værdi á 836.640 kr.

Fakta om Tårup Strandpark 67, 5300 Kerteminde

Villaen ligger placeret på Tårup Strandpark 67, 5300 Kerteminde og har et samlet bygningsareal á 165 m². Den primære bygning er opført i 2022 og er lokaliseret på en 747 m² stor grund. Ejendommen fordeler sig på 6 værelser og har et BBR-areal på 198 m², hvoraf det hele er tinglyst.

Egenskaber

Ejendommen er bygget i ét plan. Der er i øvrigt en udnyttet tagetage, der udgør 33 m². Kigger man på villaens køkken-, bade- og toiletfactiliteter, er der eget køkken med afløb, badeværelser i enheden og vandskyllende toilet i enheden. Bygningens ydervægsmateriale er bygget af mursten, mens tagmaterialet består af tagpap med stor hældning. Hovedbygningen blev senest i 2021 tildelt et energimærke A2015. Ejendommen benyttes primært til helårsbeboelse. I kalenderåret 2023 er ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) 12.322 kr.

Salgs- og vurderingsdata

Sidste tinglyste handel er fra d. 11. november 2020, hvor værdiansættelsen på villaen var 836.640 kr. i en almindelig fri handel, hvor både køber(e) og sælger(e) var en eller flere privatperson(er). Det giver en indikativ kvadratmeterpris på 4.225 kr.

Ejerinfo

Villaen er ejet af en privat person eller interessentskab.

Ofte stillede spørgsmål

En eller flere privat(e) ejer Tårup Strandpark 67, 5300 Kerteminde.

Enhedens BBR-areal er 198 m² på Tårup Strandpark 67, 5300 Kerteminde.

Den primære bygning blev bygget i 2022 på Tårup Strandpark 67, 5300 Kerteminde.

Prisen var 836.640 kr., da Tårup Strandpark 67, 5300 Kerteminde senest blev handlet i 2020.

Prøv gratis

Prøv gratis