Søg efter ejendom

Find en anden ejendom via søgefunktionen.

BFE2281477ESR219-151293

Tammosevej 24

3320 Skævinge
Hillerød St. Lyngby By, Ll. Lyngby, 2ab (Byzone)
Satellitbillede med matrikelafgrænsningMatrikel

Areal

Grundareal2 m²

Via Resights kan du få alle oplysninger om grunden på Tammosevej 24, Store Lyngby, 3320 Skævinge. Undersøg grundens sidste handelspris, offentlige vurdering, areal, ejerinfo og meget mere.

Grunden ligger på Tammosevej 24, Store Lyngby, 3320 Skævinge. Den 23. februar 2024 fandt den seneste handel sted, da en eller flere privat(e) køber(e) sikrede sig grunden i en almindelig fri handel til en værdi á 1,7 mio. kr. Grunden er af det offentlige vurderet til 1,61 mio. kr.

Fakta om Tammosevej 24, Store Lyngby, 3320 Skævinge

Grunden er placeret på Tammosevej 24, Store Lyngby, 3320 Skævinge.

Egenskaber

Grundens primære anvendelse er "ikke angivet". I kalenderåret 2023 er ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) 10.676 kr.

Salgs- og vurderingsdata

Sidste tinglyste handel er fra d. 23. februar 2024, hvor værdiansættelsen på grunden var 1,7 mio. kr. i en almindelig fri handel, hvor både køber(e) og sælger(e) var en eller flere privatperson(er). Det giver en indikativ kvadratmeterpris på 12.010 kr. Grunden er af det offentlige vurderet til 1,61 mio. kr.

Ejerinfo

Grunden er ejet af en privat person eller interessentskab.

Ofte stillede spørgsmål

En eller flere privat(e) ejer Tammosevej 24, Store Lyngby, 3320 Skævinge.

Grundarealet er 2 m² på Tammosevej 24, Store Lyngby, 3320 Skævinge.

Prisen var 1,7 mio. kr., da Tammosevej 24, Store Lyngby, 3320 Skævinge senest blev handlet i 2024.

1,61 mio. kr. er vurdering på Tammosevej 24, Store Lyngby, 3320 Skævinge.

Prøv gratis

Arbejder du professionelt med faste ejendomme? Find flere informationer om denne og alle andre danske ejendomme på Resights-platformen. Du kan prøve den helt gratis via nedenstående link.

Prøv gratis