Gennem Resights kan du få alle oplysninger om ejendommen på Syrenvænget 7, Nørre Lyndelse, 5792 Årslev. Se ejendommens sidste handelspris, ejendomsvurdering, størrelse, ejerinfo og meget mere.
Ejendommen er lokaliseret på Syrenvænget 7, Nørre Lyndelse, 5792 Årslev. I 1965 blev ejendommen opført og har i dag et bygningsareal på 136 m² på en 734 m² stor grund. Den 17. september 2025 fandt den seneste handel sted, da en eller flere privat(e) køber(e) sikrede sig ejendommen i en almindelig fri handel til en værdi á 1,7 mio. kr. Ejendommen er af det offentlige vurderet til 1,37 mio. kr., hvoraf grunden udgør 710.000 kr.
Fakta om Syrenvænget 7, Nørre Lyndelse, 5792 Årslev
Villaen er placeret på Syrenvænget 7, Nørre Lyndelse, 5792 Årslev og har et samlet bygningsareal á 136 m². Den primære bygning er bygget i 1965 og er lokaliseret på en 734 m² stor grund. Ejendommen har 4 værelser og har et BBR-areal på 113 m², hvoraf det hele er tinglyst.
Egenskaber
Ejendommen er bygget i ét plan. Kigger man på villaens køkken-, bade- og toiletfactiliteter, er der eget køkken med afløb, badeværelser i enheden og vandskyllende toilet i enheden. Bygningens ydervægsmateriale er konstrueret af mursten, mens tagmaterialet består af fibercement herunder asbest. Hovedbygningen fik senest i 2025 tildelt et energimærke C. Ejendommens hovedsagelige benyttelse er til helårsbeboelse. I 2023 er ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) 7.175 kr.
Salgs- og vurderingsdata
Sidste tinglyste handel er fra d. 17. september 2025, hvor værdiansættelsen på villaen var 1,7 mio. kr. i en almindelig fri handel, hvor både køber(e) og sælger(e) var en eller flere privatperson(er). Det giver en indikativ kvadratmeterpris på 12.500 kr. Villaen er af det offentlige vurderet til 1,37 mio. kr., hvoraf grunden udgør 710.000 kr.
Ejerinfo
Villaen er ejet af en privat person eller interessentskab.
Ofte stillede spørgsmål
En eller flere privat(e) ejer Syrenvænget 7, Nørre Lyndelse, 5792 Årslev.
Enhedens BBR-areal er 113 m² på Syrenvænget 7, Nørre Lyndelse, 5792 Årslev.
Den primære bygning blev opført i 1965 på Syrenvænget 7, Nørre Lyndelse, 5792 Årslev.
Prisen var 1,7 mio. kr., da Syrenvænget 7, Nørre Lyndelse, 5792 Årslev senest blev handlet i 2025.
1,37 mio. kr. er vurdering på Syrenvænget 7, Nørre Lyndelse, 5792 Årslev.