Søg efter ejendom

Find en anden ejendom via søgefunktionen.

BFE100754874

Sydvestvej 57H, 1 tv

2600 Glostrup
Glostrup Glostrup By, Glostrup, 7eo (Byzone) Bolig i etageejendom
Satellitbillede med matrikelafgrænsningMatrikel

Bygning

Opførelsesår2024

Areal

Beboelsesareal86 m²

Ved hjælp af Resights kan du få alle oplysninger om lejligheden på Sydvestvej 57H, 1. tv, 2600 Glostrup. Undersøg lejlighedens seneste salgspris, ejendomsvurdering, størrelse, ejerinfo og meget mere.

På Sydvestvej 57H, 1. tv, 2600 Glostrup finder du lejligheden.

Fakta om Sydvestvej 57H, 1. tv, 2600 Glostrup

Ejerlejligheden er placeret på Sydvestvej 57H, 1. tv, 2600 Glostrup. Lejligheden har 3 værelser og har et BBR-areal på 86 m², mens det tinglyste areal udgør 77 m².

Egenskaber

Adressens hovedbygning er bygget i 5 etager. Bygningens ydervægsmateriale er bygget af mursten, mens tagmaterialet består af levende tage. Lejligheden benyttes primært til helårsbeboelse.

Ejerinfo

Lejligheden er officielt ejet af Ejendomsselskabet Smedegaarden ApS, der primært beskæftiger sig med anden udlejning af boliger, mens Koncenton Urban A/S er estimeret til at være den reelle ejer. Det vurderes, at den reelle ejer har en ejerandel på 100,000 % og ejer lejligheden igennem et holdingselskab. Fra den reelle ejer til ejerlejligheden er der to led. Den officielle ejer har i alt 133 ejendomme i porteføljen, som samlet set udgør anlægsaktiver á 392 mio. kr. Firmaets primære kontaktperson er Henrik Skovsby, der også agerer som direktør. Kigger man på den reelle ejer, så har Koncenton Urban A/S i alt 652 ejendomme i porteføljen.

Ofte stillede spørgsmål

Ejendomsselskabet Smedegaarden ApS ejer Sydvestvej 57H, 1. tv, 2600 Glostrup.

Den primære bygning blev opført i 2024 på Sydvestvej 57H, 1. tv, 2600 Glostrup.

Prøv gratis

Arbejder du professionelt med faste ejendomme? Find flere informationer om denne og alle andre danske ejendomme på Resights-platformen. Du kan prøve den helt gratis via nedenstående link.

Prøv gratis