kommunerne nedenfor.
Svinget 2A
7100 VejleFå alle oplysninger om Svinget 2A, 7100 Vejle på Resights. Undersøg ejendommens sidste salgspris, offentlige vurdering, areal, ejerinfo og meget mere.
Ejendommen er placeret på Svinget 2A, 7100 Vejle. I 1929 blev ejendommen opført med et bygningsareal á 240 m² på en 719 m² stor grund. Ejendommen er af det offentlige vurderet til 5,21 mio. kr., hvoraf grunden udgør 2,8 mio. kr.
Fakta om Svinget 2A, 7100 Vejle
Beboelsesejendommen er placeret på Svinget 2A, 7100 Vejle og består af to bygninger med et samlet bygningsareal på 240 m² udgjort af to beboelsesenheder. Den primære bygning er opført i 1929 og er lokaliseret på en 719 m² stor grund.
Egenskaber
Adressens hovedbygning er bygget i 2 etager. Der er derudover ekstra arealer, der i alt udgør 210 m² (udnyttet tagetage 20 m², kælder 120 m²). Bygningens ydervægsmateriale er fremstillet af mursten, mens tagmaterialet består af tegl. Den primære bygning blev senest i 2018 tildelt et energimærke E. Den primære benyttelse af ejendommen er til helårsbeboelse. Ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) for 2023 lyder på 15.823 kr.
Salgs- og vurderingsdata
Beboelsesejendommen er af det offentlige vurderet til 5,21 mio. kr., hvoraf grunden udgør 2,8 mio. kr.
Ejerinfo
Ejendommen er officielt ejet af JULIUSSEN Ejendomme ApS, der hovedsageligt beskæftiger sig med køb og salg af egen fast ejendom, mens Lars Døhr Juliussen er anslået til at være den reelle ejer. Det vurderes, at den reelle ejer har en ejerandel på 100,000 % og ejer ejendommen igennem ét holdingselskab. Fra den reelle ejer til beboelsesejendommen er der et led. Den officielle ejer har i alt 17 ejendomme i porteføljen, som samlet set danner anlægsaktiver á 36,4 mio. kr. Firmaets primære kontaktperson er Lars Døhr Juliussen, der også fungerer som direktør. Kigger man på den reelle ejer, så har Lars Døhr Juliussen i alt 21 ejendomme i porteføljen.
Hvem ejer Svinget 2A, 7100 Vejle?
En eller flere privat(e) ejer Svinget 2A, 7100 Vejle.
Hvor stor er Svinget 2A, 7100 Vejle?
Ejendommens BBR-areal er 240 m² på Svinget 2A, 7100 Vejle.
Hvornår blev Svinget 2A, 7100 Vejle opført?
Den primære bygning blev opført i 1929 på Svinget 2A, 7100 Vejle.
Hvad er Svinget 2A, 7100 Vejle vurderet til?
5,21 mio. kr. er vurdering på Svinget 2A, 7100 Vejle.
Arbejder du professionelt med faste ejendomme? Find flere informationer om denne og alle andre danske ejendomme på Resights-platformen. Du kan prøve den helt gratis via nedenstående link.