Søg efter ejendom

Find en anden ejendom via søgefunktionen.

BFE2506536ESR340-010438

Sværdsholtevej 3

4295 Stenlille
Sorø Vedde By, Munke Bjergby, 2ø (Landzone)
Satellitbillede med matrikelafgrænsningMatrikel

Areal

Grundareal718 m²

Ved hjælp af Resights kan du få alle informationer om grunden på Sværdsholtevej 3, Vedde, 4295 Stenlille. Se grundens sidste salgspris, ejendomsvurdering, størrelse, ejerinfo og meget mere.

Grunden ligger på Sværdsholtevej 3, Vedde, 4295 Stenlille. Grunden er af det offentlige vurderet til 560.000 kr.

Fakta om Sværdsholtevej 3, Vedde, 4295 Stenlille

Grunden er beliggende på Sværdsholtevej 3, Vedde, 4295 Stenlille.

Egenskaber

Grundens primære anvendelse er "ikke angivet". I 2023 er ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) 4.976 kr.

Salgs- og vurderingsdata

Grunden er af det offentlige vurderet til 560.000 kr.

Ejerinfo

Grunden er officielt ejet af FOGH OG HEDEGAARD ApS, der hovedsageligt beskæftiger sig med udlejning af erhvervsejendomme, mens Søren Fogh Hansen er estimeret til at være den reelle ejer. Det vurderes, at den reelle ejer har en ejerandel på 50,000 % og ejer grunden igennem ét holdingselskab. Fra den reelle ejer til grunden er der et led. Den officielle ejer har i alt fem ejendomme i porteføljen, som samlet set udgør anlægsaktiver á 2,79 mio. kr. Firmaets primære kontaktperson er Claus Hedegaard Jensen, der også agerer som direktør. Kigger man på den reelle ejer, så har Søren Fogh Hansen i alt 17 ejendomme i porteføljen.

Ofte stillede spørgsmål

FOGH OG HEDEGAARD ApS ejer Sværdsholtevej 3, Vedde, 4295 Stenlille.

Grundarealet er 718 m² på Sværdsholtevej 3, Vedde, 4295 Stenlille.

560.000 kr. er vurdering på Sværdsholtevej 3, Vedde, 4295 Stenlille.

Prøv gratis

Arbejder du professionelt med faste ejendomme? Find flere informationer om denne og alle andre danske ejendomme på Resights-platformen. Du kan prøve den helt gratis via nedenstående link.

Prøv gratis