Søg efter ejendom
Find en specifik ejendom via søgefunktionen, eller brug
kommunerne nedenfor.
BFE: 709554
ESR: 151117023

Stuvehøjgaards Alle 56

2750 Ballerup
Ballerup Kommune: Ågerup By, Pederstrup, 4a (Landzone)
Bygning på fremmed grund: Kolonihavehus
Satellitbillede af ejendommen på Stuvehøjgaards Alle 56, 2750 Ballerup

Få alle informationer om Stuvehøjgaards Alle 56, Stuvehøjgård, 2750 Ballerup på Resights. Se ejendommens sidste handelspris, offentlige vurdering, størrelse, ejerinfo og meget mere.

På Stuvehøjgaards Alle 56, Stuvehøjgård, 2750 Ballerup ligger ejendommen. Den sidste handel fandt sted den 25. september 2010, hvor en eller flere privat(e) køber(e) erhvervede sig ejendommen i en almindelig fri handel til en værdi á 75.941 kr.

Fakta om Stuvehøjgaards Alle 56, Stuvehøjgård, 2750 Ballerup

Fritidsejendommen ligger placeret på Stuvehøjgaards Alle 56, Stuvehøjgård, 2750 Ballerup og har et samlet bygningsareal á 37 m². Ejendommen har 3 værelser og har et BBR-areal på 37 m², hvoraf det hele er tinglyst.

Egenskaber

Ejendommens primære bygning er bygget i ét plan. Kigger man på fritidsejendommens køkken-, bade- og toiletfactiliteter, er der eget køkken med afløb, hverken badeværelse eller adgang til badeværelse og intet vandskyllende toilet. Bygningens ydervægsmateriale er fremstillet af træ, mens tagmaterialet består af tagpap med stor hældning. Den hovedsagelige anvendelse af ejendommen er til fritidsformål (kolonihave). Ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) for 2023 lyder på 0 kr.

Salgs- og vurderingsdata

Sidste tinglyste handel er fra d. 25. september 2010, hvor værdiansættelsen på fritidsejendommen var 75.941 kr. i en almindelig fri handel, hvor både køber(e) og sælger(e) var en eller flere privatperson(er). Det giver en indikativ kvadratmeterpris på 2.052 kr.

Ejerinfo

Fritidsejendommen er ejet af en privat person eller interessentskab.

Hvem ejer Stuvehøjgaards Alle 56, Stuvehøjgård, 2750 Ballerup?

En eller flere privat(e) ejer Stuvehøjgaards Alle 56, Stuvehøjgård, 2750 Ballerup.

Hvornår blev Stuvehøjgaards Alle 56, Stuvehøjgård, 2750 Ballerup opført?

Den primære bygning blev bygget i 1973 på Stuvehøjgaards Alle 56, Stuvehøjgård, 2750 Ballerup.

Hvad er prisen på Stuvehøjgaards Alle 56, Stuvehøjgård, 2750 Ballerup?

Prisen var 75.941 kr., da Stuvehøjgaards Alle 56, Stuvehøjgård, 2750 Ballerup senest blev handlet i 2010.

Opførselsår
1973
Bebyggelsesprocent
-
Bygningsareal (2 bygninger)
37 m²
Beboelsesareal (1 enhed)
37 m²
Erhvervsareal (0 enheder)
0 m²

Arbejder du professionelt med faste ejendomme? Find flere informationer om denne og alle andre danske ejendomme på Resights-platformen. Du kan prøve den helt gratis via nedenstående link.

Prøv gratis
Har du brug for flere informationer?