Søg efter ejendom
Find en specifik ejendom via søgefunktionen, eller brug
kommunerne nedenfor.
BFE: 709528
ESR: 151116744

Stuvehøjgaards Alle 51

2750 Ballerup
Ballerup Kommune: Ågerup By, Pederstrup, 4a (Landzone)
Bygning på fremmed grund: Kolonihavehus
Satellitbillede af ejendommen på Stuvehøjgaards Alle 51, 2750 Ballerup

Via Resights kan du få alle oplysninger om ejendommen på Stuvehøjgaards Alle 51, Stuvehøjgård, 2750 Ballerup. Se ejendommens seneste handelspris, ejendomsvurdering, areal, ejerinfo og meget mere.

Ejendommen ligger på Stuvehøjgaards Alle 51, Stuvehøjgård, 2750 Ballerup. Den 23. juni 2010 fandt den seneste handel sted, da en eller flere privat(e) køber(e) sikrede sig ejendommen i en almindelig fri handel til en værdi á 127.324 kr.

Fakta om Stuvehøjgaards Alle 51, Stuvehøjgård, 2750 Ballerup

Fritidsejendommen har et samlet bygningsareal á 49 m² og ligger placeret på Stuvehøjgaards Alle 51, Stuvehøjgård, 2750 Ballerup. Ejendommen fordeler sig på 2 værelser og har et BBR-areal på 49 m², hvoraf det hele er tinglyst.

Egenskaber

Ejendommens primære bygning er bygget i ét plan. Kigger man på fritidsejendommens køkken-, bade- og toiletfactiliteter, er der eget køkken med afløb, badeværelser i enheden og vandskyllende toilet i enheden. Bygningens ydervægsmateriale er konstrueret af træ, mens tagmaterialet består af "andet materiale". Ejendommen anvendes primært til fritidsformål (kolonihave). I kalenderåret 2023 er ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) 0 kr.

Salgs- og vurderingsdata

Sidste tinglyste handel er fra d. 23. juni 2010, hvor værdiansættelsen på fritidsejendommen var 127.324 kr. i en almindelig fri handel, hvor både køber(e) og sælger(e) var en eller flere privatperson(er). Det giver en indikativ kvadratmeterpris på 2.598 kr.

Ejerinfo

Fritidsejendommen er ejet af en privat person eller interessentskab.

Hvem ejer Stuvehøjgaards Alle 51, Stuvehøjgård, 2750 Ballerup?

En eller flere privat(e) ejer Stuvehøjgaards Alle 51, Stuvehøjgård, 2750 Ballerup.

Hvornår blev Stuvehøjgaards Alle 51, Stuvehøjgård, 2750 Ballerup bygget?

Den primære bygning blev bygget i 2014 på Stuvehøjgaards Alle 51, Stuvehøjgård, 2750 Ballerup.

Hvad er Stuvehøjgaards Alle 51, Stuvehøjgård, 2750 Ballerup's værdi?

Prisen var 127.324 kr., da Stuvehøjgaards Alle 51, Stuvehøjgård, 2750 Ballerup senest blev handlet i 2010.

Opførselsår
2014
Bebyggelsesprocent
-
Bygningsareal (1 bygning)
49 m²
Beboelsesareal (1 enhed)
49 m²
Erhvervsareal (0 enheder)
0 m²

Arbejder du professionelt med faste ejendomme? Find flere informationer om denne og alle andre danske ejendomme på Resights-platformen. Du kan prøve den helt gratis via nedenstående link.

Prøv gratis
Har du brug for flere informationer?