Søg efter ejendom
Find en specifik ejendom via søgefunktionen, eller brug
kommunerne nedenfor.
BFE: 709718
ESR: 151118844

Stuvehøjgaards Alle 33

2750 Ballerup
Ballerup Kommune: Ågerup By, Pederstrup, 4a (Landzone)
Bygning på fremmed grund: Kolonihavehus
Satellitbillede af ejendommen på Stuvehøjgaards Alle 33, 2750 Ballerup

Ved hjælp af Resights kan du få alle informationer om ejendommen på Stuvehøjgaards Alle 33, Stuvehøjgård, 2750 Ballerup. Se ejendommens sidste handelspris, ejendomsvurdering, areal, ejerinfo og meget mere.

På Stuvehøjgaards Alle 33, Stuvehøjgård, 2750 Ballerup findes ejendommen.

Fakta om Stuvehøjgaards Alle 33, Stuvehøjgård, 2750 Ballerup

Fritidsejendommen er placeret på Stuvehøjgaards Alle 33, Stuvehøjgård, 2750 Ballerup og har et samlet bygningsareal på 50 m². Ejendommen fordeler sig på 3 værelser og har et BBR-areal på 50 m², hvoraf det hele er tinglyst.

Egenskaber

Ejendommen er bygget i ét plan. Bygningens ydervægsmateriale er lavet af træ, mens tagmaterialet består af "andet materiale". Ejendommen benyttes hovedsageligt til fritidsformål (kolonihave). I kalenderåret 2023 er ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) 0 kr.

Ejerinfo

Fritidsejendommen er ejet af en privat person eller interessentskab.

Hvem ejer Stuvehøjgaards Alle 33, Stuvehøjgård, 2750 Ballerup?

En eller flere privat(e) ejer Stuvehøjgaards Alle 33, Stuvehøjgård, 2750 Ballerup.

Hvornår blev Stuvehøjgaards Alle 33, Stuvehøjgård, 2750 Ballerup opført?

Den primære bygning blev bygget i 1980 på Stuvehøjgaards Alle 33, Stuvehøjgård, 2750 Ballerup.

Opførselsår
1980
Bebyggelsesprocent
-
Bygningsareal (3 bygninger)
50 m²
Beboelsesareal (1 enhed)
50 m²
Erhvervsareal (0 enheder)
0 m²

Arbejder du professionelt med faste ejendomme? Find flere informationer om denne og alle andre danske ejendomme på Resights-platformen. Du kan prøve den helt gratis via nedenstående link.

Prøv gratis
Har du brug for flere informationer?