kommunerne nedenfor.
Strandvejen 1
5466 AsperupFå alle oplysninger om Strandvejen 1, 5466 Asperup på Resights. Se ejendommens sidste salgspris, ejendomsvurdering, størrelse, ejerinfo og meget mere.
På Strandvejen 1, 5466 Asperup finder du ejendommen. Ejendommen har et bygningsareal á 45 m² og blev konstrueret i 1965 på en 870 m² stor grund. Den sidste transaktion fandt sted den 22. maj 2024, hvor en eller flere privat(e) køber(e) erhvervede sig ejendommen via en familieoverdragelse til en værdi á 0 kr. Ejendommen er af det offentlige vurderet til 1,2 mio. kr., hvoraf grunden udgør 919.000 kr.
Fakta om Strandvejen 1, 5466 Asperup
Fritidsejendommen ligger placeret på Strandvejen 1, 5466 Asperup og har et samlet bygningsareal på 45 m². Enheden er bygget i 1965 og befinder sig på en 870 m² stor grund. Ejendommen fordeler sig på 3 værelser og har et BBR-areal på 45 m², hvoraf det hele er tinglyst.
Egenskaber
Ejendommen er bygget i ét plan. I forhold til fritidsejendommens køkken-, bade- og toiletfactiliteter, er der eget køkken med afløb, hverken badeværelse eller adgang til badeværelse og vandskyllende toilet i enheden. Bygningens ydervægsmateriale er lavet af træ, mens tagmaterialet består af tagpap med stor hældning. Den hovedsagelige benyttelse af ejendommen er til fritidsformål (feriehus). Ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) for 2023 lyder på 5.802 kr.
Salgs- og vurderingsdata
Seneste tinglyste handel er fra d. 22. maj 2024, hvor værdiansættelsen på fritidsejendommen var 0 kr. i en familieoverdragelse, hvor både køber(e) og sælger(e) var en eller flere privatperson(er). Det giver en indikativ kvadratmeterpris på 0 kr. Fritidsejendommen er af det offentlige vurderet til 1,2 mio. kr., hvoraf grunden udgør 919.000 kr.
Ejerinfo
Fritidsejendommen er ejet af en privat person eller interessentskab.
Hvem ejer Strandvejen 1, 5466 Asperup?
En eller flere privat(e) ejer Strandvejen 1, 5466 Asperup.
Hvor stor er Strandvejen 1, 5466 Asperup?
Enhedens BBR-areal er 45 m² på Strandvejen 1, 5466 Asperup.
Hvornår blev Strandvejen 1, 5466 Asperup opført?
Den primære bygning blev opført i 1965 på Strandvejen 1, 5466 Asperup.
Hvad er prisen på Strandvejen 1, 5466 Asperup?
Prisen var 0 kr., da Strandvejen 1, 5466 Asperup senest blev handlet i 2024.
Hvad er Strandvejen 1, 5466 Asperup vurderet til?
1,2 mio. kr. er vurdering på Strandvejen 1, 5466 Asperup.
Arbejder du professionelt med faste ejendomme? Find flere informationer om denne og alle andre danske ejendomme på Resights-platformen. Du kan prøve den helt gratis via nedenstående link.