Få alle oplysninger om Strandsletten 32, Gjerrild, 8500 Grenaa på Resights. Undersøg grundens seneste salgspris, ejendomsvurdering, størrelse, ejerinfo og meget mere.
På Strandsletten 32, Gjerrild, 8500 Grenaa ligger grunden. Den 1. maj 2026 fandt den seneste handel sted, da en eller flere privat(e) køber(e) erhvervede sig grunden i en almindelig fri handel til en værdi á 328.000 kr. Grunden er af det offentlige vurderet til 262.800 kr.
Fakta om Strandsletten 32, Gjerrild, 8500 Grenaa
Grunden er beliggende på Strandsletten 32, Gjerrild, 8500 Grenaa.
Egenskaber
Grundens primære anvendelse er "ikke angivet". I 2023 er ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) 8.935 kr.
Salgs- og vurderingsdata
Seneste tinglyste handel er fra d. 1. maj 2026, hvor værdiansættelsen på grunden var 328.000 kr. i en almindelig fri handel. En eller flere privatperson(er) købte grunden af GJERRILD NORDSTRAND ApS. Det giver en kvadratmeterpris på 149 kr. Grunden er af det offentlige vurderet til 262.800 kr.
Ejerinfo
Grunden er ejet af en privat person eller interessentskab.
Ofte stillede spørgsmål
En eller flere privat(e) ejer Strandsletten 32, Gjerrild, 8500 Grenaa.
Grundarealet er 2.191 m² på Strandsletten 32, Gjerrild, 8500 Grenaa.
Prisen var 328.000 kr., da Strandsletten 32, Gjerrild, 8500 Grenaa senest blev handlet i 2026.
262.800 kr. er vurdering på Strandsletten 32, Gjerrild, 8500 Grenaa.