kommunerne nedenfor.
Strandparken 2C, tv
4600 KøgeResights giver dig alle oplysninger om lejligheden på Strandparken 2C, 5. tv, 4600 Køge. Undersøg lejlighedens sidste handelspris, offentlige vurdering, areal, ejerinfo og meget mere.
Lejligheden er placeret på Strandparken 2C, 5. tv, 4600 Køge. Den seneste transaktion fandt sted den 31. januar 2020, hvor DADES Bolig ApS erhvervede sig lejligheden i en interessesammenfald til en værdi á 0 kr. Lejligheden er af det offentlige vurderet til 3,39 mio. kr., hvoraf grunden udgør 1,56 mio. kr.
Fakta om Strandparken 2C, 5. tv, 4600 Køge
Ejerlejligheden er beliggende på Strandparken 2C, 5. tv, 4600 Køge. Lejligheden fordeler sig på 3 værelser og har et BBR-areal på 90 m², mens det tinglyste areal udgør 84 m².
Egenskaber
Adressens hovedbygning er bygget i 6 plan. I forhold til ejerlejlighedens køkken-, bade- og toiletfactiliteter, er der eget køkken med afløb, badeværelser i enheden og vandskyllende toilet i enheden. Bygningens ydervægsmateriale er lavet af mursten, mens tagmaterialet består af tagpap med lille hældning. Lejligheden anvendes hovedsageligt til helårsbeboelse. I kalenderåret 2023 er ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) 4.866 kr.
Salgs- og vurderingsdata
Seneste tinglyste handel er fra d. 31. januar 2020, hvor værdiansættelsen af lejligheden var 0 kr. i en interessesammenfald, hvor DADES Bolig ApS købte lejligheden af DADES A/S. Det giver en kvadratmeterpris på 0 kr. Ejerlejligheden er af det offentlige vurderet til 3,39 mio. kr., hvoraf grunden udgør 1,56 mio. kr.
Ejerinfo
Lejligheden er officielt ejet af DADES Bolig ApS, der fortrinsvist beskæftiger sig med udlejning af erhvervsejendomme, mens DADES A/S er anslået til at være den reelle ejer. Det vurderes, at den reelle ejer har en ejerandel på 100,000 % og ejer lejligheden igennem et holdingselskab. Fra den reelle ejer til ejerlejligheden er der to led. Den officielle ejer besidder i alt 1.427 ejendomme i porteføljen, som samlet set udgør anlægsaktiver á 2,8 mia. kr. Firmaets primære kontaktperson er Søren René Kristiansen, der også fungerer som administrerende direktør. Kigger man på den reelle ejer, så har DADES A/S i alt 1.751 ejendomme i porteføljen.
Hvem ejer Strandparken 2C, 5. tv, 4600 Køge?
DADES Bolig ApS ejer Strandparken 2C, 5. tv, 4600 Køge.
Hvornår blev Strandparken 2C, 5. tv, 4600 Køge bygget?
Den primære bygning blev bygget i 2018 på Strandparken 2C, 5. tv, 4600 Køge.
Hvad er Strandparken 2C, 5. tv, 4600 Køge's værdi?
Prisen var 0 kr., da Strandparken 2C, 5. tv, 4600 Køge senest blev handlet i 2020.
Hvad er Strandparken 2C, 5. tv, 4600 Køge vurderet til?
3,39 mio. kr. er vurdering på Strandparken 2C, 5. tv, 4600 Køge.
Arbejder du professionelt med faste ejendomme? Find flere informationer om denne og alle andre danske ejendomme på Resights-platformen. Du kan prøve den helt gratis via nedenstående link.