kommunerne nedenfor.
Stræktovet 2A
4780 StegeFå alle oplysninger om Stræktovet 2A, Råbylille, 4780 Stege på Resights. Se ejendommens seneste handelspris, ejendomsvurdering, areal, ejerinfo og meget mere.
Ejendommen er lokaliseret på Stræktovet 2A, Råbylille, 4780 Stege. I 1984 blev ejendommen opført og har i dag et bygningsareal på 63 m² på en 1.209 m² stor grund. Den seneste transaktion fandt sted den 24. september 2020, hvor en eller flere privat(e) køber(e) sikrede sig ejendommen i en almindelig fri handel til en værdi á 1,5 mio. kr. Ejendommen er af det offentlige vurderet til 1,15 mio. kr., hvoraf grunden udgør 701.000 kr.
Fakta om Stræktovet 2A, Råbylille, 4780 Stege
Fritidsejendommen har et samlet bygningsareal på 63 m² og ligger på Stræktovet 2A, Råbylille, 4780 Stege. Enheden er bygget i 1984 og befinder sig på en 1.209 m² stor grund. Ejendommen fordeler sig på 2 værelser og har et BBR-areal på 63 m², hvoraf det hele er tinglyst.
Egenskaber
Ejendommen er bygget i ét plan. Ser man på fritidsejendommens køkken-, bade- og toiletfactiliteter, er der ingen fast kogeinstallation, hverken badeværelse eller adgang til badeværelse og vandskyllende toilet i enheden. Bygningens ydervægsmateriale er lavet af træ, mens tagmaterialet består af tagpap med stor hældning. Den primære benyttelse af ejendommen er til fritidsformål (feriehus). I 2023 er ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) 6.283 kr.
Salgs- og vurderingsdata
Sidste tinglyste handel er fra d. 24. september 2020, hvor værdiansættelsen på fritidsejendommen var 1,5 mio. kr. i en almindelig fri handel, hvor både køber(e) og sælger(e) var en eller flere privatperson(er). Det giver en indikativ kvadratmeterpris på 23.809 kr. Fritidsejendommen er af det offentlige vurderet til 1,15 mio. kr., hvoraf grunden udgør 701.000 kr.
Ejerinfo
Fritidsejendommen er ejet af en privat person eller interessentskab.
Hvem ejer Stræktovet 2A, Råbylille, 4780 Stege?
En eller flere privat(e) ejer Stræktovet 2A, Råbylille, 4780 Stege.
Hvor stor er Stræktovet 2A, Råbylille, 4780 Stege?
Enhedens BBR-areal er 63 m² på Stræktovet 2A, Råbylille, 4780 Stege.
Hvornår blev Stræktovet 2A, Råbylille, 4780 Stege opført?
Den primære bygning blev opført i 1984 på Stræktovet 2A, Råbylille, 4780 Stege.
Hvad er Stræktovet 2A, Råbylille, 4780 Stege værd?
Prisen var 1,5 mio. kr., da Stræktovet 2A, Råbylille, 4780 Stege senest blev handlet i 2020.
Hvad er Stræktovet 2A, Råbylille, 4780 Stege vurderet til?
1,15 mio. kr. er vurdering på Stræktovet 2A, Råbylille, 4780 Stege.
Arbejder du professionelt med faste ejendomme? Find flere informationer om denne og alle andre danske ejendomme på Resights-platformen. Du kan prøve den helt gratis via nedenstående link.