Søg efter ejendom

Find en anden ejendom via søgefunktionen.

BFE5026051ESR621-251686

Storegade 25A

6640 Lunderskov
Kolding Lunderskov By, Skanderup, 2gb (Byzone) Bolig i etageejendom
Satellitbillede med matrikelafgrænsningMatrikel

Bygning

Opførelsesår1926
Bebyggelsesprocent35%

Areal

Grundareal697 m²
Bygningsareal191 m²
Beboelsesareal147 m²
Erhvervsareal82 m²
Areal af udnyttet tagetage51 m²

Resights giver dig alle oplysninger om ejendommen på Storegade 25A, 6640 Lunderskov. Undersøg ejendommens seneste handelspris, ejendomsvurdering, areal, ejerinfo og meget mere.

På Storegade 25A, 6640 Lunderskov ligger ejendommen. I 1926 blev ejendommen konstrueret med et bygningsareal á 191 m² på en 697 m² stor grund. Den seneste handel fandt sted den 1. juni 2018, hvor en eller flere privat(e) køber(e) erhvervede sig ejendommen i en almindelig fri handel til en værdi á 1 mio. kr. Ejendommen er af det offentlige vurderet til 950.000 kr., hvoraf grunden udgør 501.800 kr.

Fakta om Storegade 25A, 6640 Lunderskov

Beboelsesejendommen er placeret på Storegade 25A, 6640 Lunderskov og består af én bygning på 191 m² fordelt på to beboelsesenheder og to erhvervsenheder. Bygningen, der er opført i 1926, blev senest ombygget i 2006 og befinder sig på en 697 m² stor grund.

Egenskaber

Ejendommens hovedbygning er bygget i ét plan. Der er i øvrigt en udnyttet tagetage, der er 51 m². Bygningens ydervægsmateriale er konstrueret af mursten, mens tagmaterialet består af betontagsten. Ejendommen benyttes primært til helårsbeboelse. Ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) for 2023 lyder på 12.005 kr.

Salgs- og vurderingsdata

Seneste tinglyste handel er fra d. 1. juni 2018, hvor værdiansættelsen på beboelsesejendommen var 1 mio. kr. i en almindelig fri handel, hvor både køber(e) og sælger(e) var en eller flere privatperson(er). Det giver en indikativ kvadratmeterpris på 4.132 kr. Beboelsesejendommen er af det offentlige vurderet til 950.000 kr., hvoraf grunden udgør 501.800 kr.

Ejerinfo

Beboelsesejendommen er ejet af en privat person eller interessentskab.

Ofte stillede spørgsmål

En eller flere privat(e) ejer Storegade 25A, 6640 Lunderskov.

Ejendommens BBR-areal er 191 m² på Storegade 25A, 6640 Lunderskov.

Den primære bygning blev bygget i 1926 på Storegade 25A, 6640 Lunderskov.

Prisen var 1 mio. kr., da Storegade 25A, 6640 Lunderskov senest blev handlet i 2018.

950.000 kr. er vurdering på Storegade 25A, 6640 Lunderskov.

Prøv gratis

Arbejder du professionelt med faste ejendomme? Find flere informationer om denne og alle andre danske ejendomme på Resights-platformen. Du kan prøve den helt gratis via nedenstående link.

Prøv gratis