Ved hjælp af Resights kan du få alle informationer om ejendommen på Stødstrupvej 5, Stødstrup, 4863 Eskilstrup. Undersøg ejendommens sidste handelspris, ejendomsvurdering, størrelse, ejerinfo og meget mere.
Ejendommen er placeret på Stødstrupvej 5, Stødstrup, 4863 Eskilstrup. I 1970 blev ejendommen opført med et bygningsareal på 3.580 m² på en 7.747 m² stor grund. Ejendommen er af det offentlige vurderet til 15 mio. kr., hvoraf grunden udgør 776.900 kr.
Fakta om Stødstrupvej 5, Stødstrup, 4863 Eskilstrup
Idrætsejendommen er beliggende på Stødstrupvej 5, Stødstrup, 4863 Eskilstrup og består af én bygning på 3.580 m² udgjort af én erhvervsenhed. Bygningen, der er bygget i 1970, blev senest ombygget i 2010 og er lokaliseret på en 7.747 m² stor grund.
Egenskaber
Adressens hovedbygning er bygget i 2 etager. Bygningens ydervægsmateriale er konstrueret af mursten, mens tagmaterialet består af tagpap med stor hældning. Bygningen blev senest i 2021 tildelt et energimærke A2010, og ejendommens årlige energiforbrug er beregnet til kr. 180600. Ejendommens hovedsagelige benyttelse er til fritidsformål (sport). I kalenderåret 2023 er ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) 0 kr.
Salgs- og vurderingsdata
Idrætsejendommen er af det offentlige vurderet til 15 mio. kr., hvoraf grunden udgør 776.900 kr.
Ejerinfo
Ejendommen er ejet af ØNSLEV-ESKILSTRUP-HAL, der fortrinsvist beskæftiger sig med andre organisationers og foreningers aktiviteter i.a.n.. Den officielle ejer har i alt én ejendom i porteføljen. Firmaets primære kontaktperson er Michael Frede Hansen, der også opererer som foreningsrepræsentant.
Ofte stillede spørgsmål
ØNSLEV-ESKILSTRUP-HAL ejer Stødstrupvej 5, Stødstrup, 4863 Eskilstrup.
Ejendommens BBR-areal er 3.580 m² på Stødstrupvej 5, Stødstrup, 4863 Eskilstrup.
Den primære bygning blev bygget i 1970 på Stødstrupvej 5, Stødstrup, 4863 Eskilstrup.
15 mio. kr. er vurdering på Stødstrupvej 5, Stødstrup, 4863 Eskilstrup.