Få alle informationer om Stentoften 94, Rebild, 9520 Skørping på Resights. Se ejendommens sidste handelspris, ejendomsvurdering, størrelse, ejerinfo og meget mere.
Ejendommen ligger på Stentoften 94, Rebild, 9520 Skørping. I 2005 blev ejendommen konstrueret med et bygningsareal á 36 m² på en 55.350 m² stor grund.
Fakta om Stentoften 94, Rebild, 9520 Skørping
Industriejendommen er beliggende på Stentoften 94, Rebild, 9520 Skørping og består af én bygning på 36 m² udgjort af én erhvervsenhed. Den primære bygning er bygget i 2005 og er lokaliseret på en 55.350 m² stor grund, der er spredt på tre jordstykker.
Egenskaber
Ejendommen er bygget i ét plan. Bygningens ydervægsmateriale er lavet af træ, mens tagmaterialet består af tagpap med stor hældning. Den hovedsagelige benyttelse af ejendommen er til energi og forsyning. I kalenderåret 2023 er ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) 0 kr.
Ejerinfo
Ejendommen er ejet af STENTOFTENS GRUNDEJERFORENING, der primært beskæftiger sig med andre organisationers og foreningers aktiviteter i.a.n.. Den officielle ejer har i alt to ejendomme i porteføljen. Firmaets primære kontaktperson er Andreas Popp, der også fungerer som foreningsrepræsentant.
Ofte stillede spørgsmål
STENTOFTENS GRUNDEJERFORENING ejer Stentoften 94, Rebild, 9520 Skørping.
Ejendommens BBR-areal er 36 m² på Stentoften 94, Rebild, 9520 Skørping.
Den primære bygning blev bygget i 2005 på Stentoften 94, Rebild, 9520 Skørping.